15.8%
41.2%
39.6%
33.3%

Το αήττητό τους διατήρησαν οι Byron B.C. στο ματς κόντρα στους Glory Road για την 3η αγωνιστική της Bronze League, αφού επικράτησαν με 64-57 σε ένα παιχνίδι που προηγήθηκαν μέχρι και με 21 πόντους διαφορά στο πρώτο ημίχρονο και είχαν τον Τσάπαλο σε εξαιρετική ημέρα με 21 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε κλειστό για μια περίοδο με τους Glory Road να προηγούνται με τον Καραγιαννιδη Κ. και τον Γυπαρακη με 2-4 για να γράψει ο Βαλτινός το 5-6. Ο Καραγιαννίδης Κ. ήταν εκεί για το 7-8 μετά την απάντηση του Βρύνια, αλλά κάπου εκεί πήρε ο Τσάπαλος μπροστά. Ο Μανιατόπουλος έγραψε το 9-8 και ο Τσάπαλος με 10 συνεχόμενους πόντους (12 στο πρώτο δεκάλεπτο) έφερε την ομάδα του στο 17-10 και μετά την απάντηση του Σαχτουρη και του Μαναζή στο 19-15. Στη 2η περίοδο ο Μαναζής μείωσε σε 21-18, αλλά ακολούθησε ένα 15-0 σερί για τους Byron B.C., με τον Σαχινίδη να σκοράρει και τον Γεραμάνη με τον Μανιατόπουλο να τον συνεπικουρούν ως το 36-18. Ο Τσάπαλος έφερε το ματς στο 38-19 με τον Γεραμάνη να γράφει τη μεγαλύτερη διαφορά στον αγώνα, 40-19, λίγο πριν κλείσει ο Γυπαράκης το ημίχρονο στο 41-21.

Στην επανάληψη ο Βαλτινός με τον Μαναζή σκόραραν για το 41-25, για να απαντήσουν ο Σαχινίδης με τον Τσάπαλο για το 46-27 της ομάδας τους. Το ξέσπασμα του Καλλιτσάντση με 6 πόντους και μία ασίστ στον Βαλτινό μείωσε το παιχνίδι στους 11 με ένα 0-8, 46-35, αλλά ο Βρύνιας ανέβασε τη διαφορά και το δεκάλεπτο έκλεισε στο 50-37 για την ομάδα του. Στην 4η περίοδο ο Μαναζής με τον Καραγιαννίδη Κ. ήταν που σκόραραν για μειώσουν στους 8 πόντους, αλλά ο Τσάπαλος με τον Γεραμάνη και τον Γκόγκα ήταν εκεί για το 59-44 με ένα 7-0. Οι Glory Road δεν τα παράτησαν, ο Μαναζής με τον Γυπαράκη μείωσαν σε 59-48, για να φέρουν τη διαφορά στους 6 πόντους με τον Καλλιτσάντση και το τρίποντο του Βαλτινού, 59-53 στο τελευταίο λεπτό. Ο Τσάπαλος με τον Ευθυμιόπουλο από τις βολές έγραψαν το 62-53, με τον Βαλτινό να σκοράρει και πάλι για 3 για το 62-56 και τον Γκόγκα να γράφει το 64-56 λίγο πριν το τέλος, σφραγίζοντας τη νίκη της ομάδας του.

Για τους νικητές ο Τσάπαλος είχε 21 πόντους, 8 ριμπάουντ με 10/16 δίποντα, ο Γεραμάνης είχε 11 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Σαχινίδης 9 πόντους και 4 κλεψίματα. Για τους Glory Road ο Μαναζής είχε 14 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Καραγιαννίδης Κ. 9 πόντους, 14 ριμπάουντ, ο Βαλτινός 12 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Καλλιτσάντσης 8 πόντους, 6 ασίστ.