18.2%
44.0%
29.4%
6.3%

Την δεύτερη νίκη τους πέτυχαν οι Vintage Hoopers 61-49 τους MONSTARS και να σκαρφαλώνουν στις πρώτες θέσεις τις βαθμολογίας έχοντας MVP για άλλη μία αγωνιστική τον Μέη με double double 24 πόντους ,11 ριμπάουντ(8-3) 3 ασίστ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους Vintage Hoopers 12-2 με 6 πόντους του Μέη και 6 του Μασοκώστα.Οι MONSTARS απάντησαν με τον Γαλανόπουλο και Ξενοφώς  12-8 αλλά ο Γεράνιος ,ο Μέης και ο Μασοκώστας έγραψαν το 17-8 και με το δεκάλεπτο να κλείνει 17-10 με τον Αγγέλη.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν πολύ κακό και για τις δύο ομάδες 6-5 το δεκάλεπτο με τον Καρίνο και Κοτοπούλη να κάνουν το 21-11 και τον Γαλανόπουλο και τον Παναγιώτου 21-15,το δεκάλεπτο τελείωσε 23-15 με καλάθι του Μασοκώστα.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά ανέβηκε 15-29 με τον <οδοστρωτήρα> Μέη και τον Μασοκώστα.Μείωσαν σε 29-23 οι MONSTARS με Θεοδωρακόπουλο, Γαλανόπουλο και τρίποντο του Αγγέλη.Καλές άμυνες και αιφνιδιασμοί έφεραν την διαφορά 40-26 για τους Vintage Hoopers ,που ήταν και το σκορ του δεκαλέπτου.

Η τελευταία περίοδος το +21 , 47-26 και το 59-38 ήταν και οι μεγαλύτερες διαφορές στο ματς με τον Μασοκώστα και τον Μέη να σκοράρουν να πετυχαίνουν 18 πόντους σε αυτό το δεκάλεπτο.Οι MONSTARS το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν 61-49 με τον Γαλανόπουλο να πετυχαίνει 12 πόντους.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα Μασοκώστας 17 πόντους,5 ριμπάουντ ,2 ασίστ και 2 κλεψίματα,Μανδρανής με 8 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους double double είχε και ο Γαλανόπουλος 20 πόντους και 23 ριμπάουντ(13-10),Αγγέλλης  13 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα.