36.0%
42.1%
26.4%
23.5%

Εύκολη νίκη για τους Μπάσχετους 71-48 τους αήττητους μέχρι χθες Σουβλέηκερς,έχοντας 4 παίχτες με διψήφιο αριθμό πόντων.MVP  του αγώνα ο Καραγιώργης με 23 πόντους,6 ριμπάουντ,3 ασίστ και 2 κοψίματα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους Σουβλέηκερς να είναι μπροστά 4-8 με τον Σταμπολτζή ,Μοσχίδη και Μαστοράκη.Ο Καραγιώργης έδωσε το προβάδισμα 9-8 για τους Μπάσχετους και ανέβασαν την διαφορά 12-8 με τον Γαλανάκη .Το δεκάλεπτο έκλεισε 16-12 με τον Παγκάκη.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο το 21-15 έγραψε ο Γαλανάκης,μείωσε ο Μαυρομάτης 21-18 και ο Γκότζης με 8 πόντους και Καραγιώργης 2 ,έφεραν την διαφορά στο +11 31-20 και το δεκάλεπτο έκλεισε 37-22 με καλάθι του Σταμπολτζή.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά μειώθηκε 39-30 με τον Έξαρχο να πετυχαίνει 2 τρίποντα. Ο Κάνδυλας και Γκότζης έγραψαν το 46-30 και το σκορ του δεκάλεπτου 54-37 έκλεισε ο Γαλανάκη με 1/2 βόλες.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο το 59-39 πέτυχε ο Καραγιώργης για τους Μπάσχετους,και το 61-44 με τον Σταμπολτζή και Μοσχίδη για τους Σουβλέηκερς.Το τρίποντο του Κάνδηλα και Γκότζη και 3 πόντους του Γαλανάκη το σκορ έγινε 70-44.Ο Σταμπολτζής μείωσε σε 70-78 και ο Χατζηαγάπογλου με 1/2 βολές έγραψε το τελικό σκορ 71-48.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Γαλανάκης με 14 πόντους ,4 ριμπάουντ ,6 ασίστ και 4 κλεψίματα,Γκότζης με 15 πόντους και 5 ριμπάουντ ,Κάνδηλας με 11 πόντους 3 ριμπάουντ 2 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Χατζηαγάπογλου 4 πόντους και 18 ριμπάουντ (13-5).

Για τους ηττημένους Σταμπολτζής με 15 πόντους ,5 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα,ο Έξαρχος με 10 πόντους και ο Μοσχίδης με 7 πόντους και 8 ριμπάουντ.