28.6%
58.8%
43.5%
50.0%

Άλλη μια νίκη για τους Byron B.C 82-68 έκαναν το 4/4 στον όμιλο ,τους ελλιπείς Pick N Troll που είδαν να αποχωρεί με τραυματισμό τον Σάκουλη παρά την εξωγήινοι εμφάνιση  του Ρούσσου.MVP του παιχνιδιού για τους νικητές ο Τσιχλιάς με 19 πόντους ,15 ριμπάουντ (10-5).

Γεραμάνης ,Γκόγκας και Μανιατόπουλος ξεκίνησαν τον αγώνα με 0-6 για τους Byron .Με σερί 10-0 οι Pick N Troll Αντωνόπουλος και 8 πόντους του Ρούσσου με 2 τρίποντα το σκορ έγινε 10-6.Ο Τσιχλιάς με καλάθι και φάουλ έγραψε το 10-11.Απάντησε με τρίποντο ο Ρούσσος  13-11 για τους Pick. Σαχινίδης με 2/2 βολές έδωσε ξανά το προβάδισμα για τους Byron 15-16 και το δεκάλεπτο τελείωσε ισόπαλο 21-21 με τρίποντο του Σαχινίδη.

Δεύτερο δεκάλεπτο black out για 7 ολόκληρα λεπτά από τους Pick και το 21-21 έγινε 21-37 με τους Γεραμάνη ,Σαχινίδη και Κουντούρη να σκοράρουν στο διάστημα αυτό.Ο Τσοπανάκης Γ. έβαλε το πρώτο καλάθι για την ομάδα του 23-37.Καλάθι και φάουλ ο Τσιχλιάς έγραψε το 23-40.Πρώτα με τρίποντο και μετά με καλάθι στον αιφνιδιασμό ο Ρούσσσος έκανε το 28-40.Η περίοδος τελείωσε 31-41 με τρίποντο του Τσοπανάκη Γ.

Τρίτο δεκάλεπτο και Κουντούρης ,Αθανασόπουλος  έκαναν το 31-45 για να απαντήσει ο Ρούσσος 35-45 και με τρίποντο ο Μπασματζόγλου έγραψε το 48-35 με την διαφορά να ανεβαίνει +21 με καλάθι και φάουλ του Τσιχλιά 37-58.  Μείωσαν σε 43 -60 με τον Τσοπανάκη Γ. οι Pick και το δεκάλεπτο έκλεισε ο Γεραμάνης 43-62.

Χαλάρωσαν οι Byron στην τελευταία περίοδο και οι Pick  μείωσαν την διαφορά 53-64 με τον Ρούσσο και Τσοπανάκη Γ. Τρίποντο του Μπασματζόγλου έγραψε το 55-71.Με άλλο ένα τρίποντο του Ρούσσου και καλάθι στον αιφνιδιασμό μείωσε σε 62-73.Μανιατόπουλος και Κουντούρης πέτυχαν το 62-77 και οΚάτσας για τους Pick και ο Μπασματζόγλου για τους Byron, με 2 τρίποντα ο καθένας τους διαμόρφωσαν το τελικό σκορ 68-82.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα οι Κουντούρης 12 πόντους και 8 ριμπάουντ,Γεραμάνης 10 πόντους,5 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα και ο Μπασματζόγλου με 12 πόντους ,5 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Για τους ηττημένους ο Ρούσσος  είχε 39 πόντους, 9 ριμπάουντ ,3 ασίστ, 6 κλεψίματα και 1 κόψιμο, με 9/15! στα δίποντα και 7 /17 τρίποντα! και με την αξιολόγηση του παίχτη να δείχνει 40!! μονάδες.Τσοπανάκης Γ με 15 πόντους ,8 ριμπάουντ,9 ασίστ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Κάτσας με 6 πόντους ,7 ριμπάουντ και 2 ασίστ.