34.8%
55.6%
41.7%
16.7%

Την τρίτη τους νίκη πέτυχαν οι Μπάσχετοι 62-57 τους Glory Road για τον Β όμιλο τις Bronze League παρά τις πολλές απουσίες τους.MVP του αγώνα ο Καραγιώργης με double-double 19 πόντους 11 ριμπάουντ(6-5)και 4 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με 5-0 ο Καλλίνικος και ο Καραγιώργης με τρίποντο,Βαλτινός και ο Σειμένης Βασίλης  μείωσαν 7-6.Πάλι ο Καραγιώργης σκόραρε για το 11-6 και το δεκάλεπτο έκλεισε ο Σειμένης Γ.13-10.

Όπως τελείωσε  έτσι και άρχισε το δεύτερο δεκάλεπτο με τρίποντο του Σειμένη Γ. 13-13.Ο Γκότζης έκανε το 19-15 και ο Σειμένης Β. με 6 πόντους του το 21-24.Ο Αποστολόπουλος και ο Καλλίνικος έγραψαν το 29-24 σκορ δεκάλεπτου.

Με το ξεκίνημα του τρίτου δεκάλεπτου οι Μπάσχετοι ανέβασαν την διαφορά στο +10 34-24 με τους Παγκάκη και Γκότζη και η διαφορά να ανεβαίνει 39-27 με τον Αποστολόπουλο.Οι Glory Road με τον Καραγιαννίδη  και Σειμένη Β. μείωσαν 39-32.Καλλίνικος και Καραγιώργης  έγραψαν το 43-32 και το δεκάλεπτο έκλεισε ο MVP Καραγιώργης 45-37.

Το τελευταίο δεκάλεπτο μείωσαν 49-43 με τον Σειμένη Β.Οι Μπάσχετοι  πίεσαν στην άμυνα και απέκτησαν μία διαφορά 12 πόντων 58-46 .Οι Glory Road έπαιξαν το τελευταίο τους χαρτί ,μείωσαν 58-53  με τον Σειμένη Γ.και με τρίποντο του Σαχτούρη 60-57.Με 2/4 βολές του Γκότζη και έγραψε το τελικό σκορ 62-57.

Για τους νικητές Γκότζης 12 πόντους και 4 κλεψίματα, Καλλίνικος 12 πόντους και 9 ριμπάουντ,Αποστολόπουλος 11 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Για τους ηττημένους Σειμένης  Γιαννης 28 πόντους ,12 ριμπάουντ(5-7),Καραγιαννίδης 6 πόντους και 8 ριμπάουντ και Καλλιτσάντσης 8 πόντους ,3 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα.