0.0%
36.4%
31.1%
23.1%

Ένα εύκολο βράδυ για τους Drafts που επικράτησαν με 51-25 απέναντι στους Han Yolo και πήραν την πρώτη τους νίκη για την Rising League. MVP ο Τάγαρης με 10 πόντους 11 ριμπάουντ (7-4) 2 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Το πρώτο δεκάλεπτο οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με 5-6.Με την είσοδό του στο παρκέ ο Τουρλούκης με 2 τρίποντα έκλεισε την περίοδο για  τους Drafts με 7-13.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ένας επιθετικός μονόλογος για τους Drafts 2-16, με το μοναδικό καλάθι για τους Han Yolo να το πετυχαίνει ο Παναγόπουλος ένα λεπτό πριν λήξει και με τελικό σκορ δεύτερης περιόδου 9-29.

Στο τρίτο δεκάλεπτο με τον  Τάγαρη  και Καούνο η διαφορά ανέβηκε 9-35 και να τελειώνει η περίοδος με τους Han Yolo να κατεβάζουν την διαφορά στο 16 -37 με καλάθια από τον Γουλιέλμου και του Μάλλη.

Στην τελευταία περίοδο η διαφορά ανέβηκε ακόμα,  με Τάγαρη Αλεξόπουλο και Τουρλάκη  και έφτασε στο +29  20-49 και να τελειώνει το ματς με 25-51.

Για τους νικητές εκτός του Τάγαρη ξεχώρισαν ο Τουρλούκης 12 πόντους και 7 ριμπάουντ και ο Καούνος με 4 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Για τους ηττημένους ο Γουλιέλμος 7 πόντους και 9 ριμπάουντ, Μάλλης 5 πόντους και 10 ριμπάουντ και ο Πανάγοπουλος  με 5 πόντους και 8 ριμπάουντ.