37.5%
45.5%
23.6%
7.1%

Εύκολα πήραν τη νίκη οι Ακαδημίες Red-Dicolo κερδίζοντας 63-39 τους Paranormal Inactivity χωρίς να απειληθούν σε κανένα σημείο του παιχνιδιού. MVP του αγώνα ήταν ο Χαράλαμπος Κατσιάπης ο οποίος σκόραρε 12 πόντους, μάζεψε 19 ριμπάουντ και μοίρασε 3 ασίστ.

Το ματς ξεκίνησε από την αρχή καλά για τις Ακαδημίες και το σκορ έφτασε αρκετά γρήγορα στο 7-1. Οι Paranormal απάντησαν με ένα δικό τους 7-0 για να περάσουν μπροστά με 7-8 αλλά από εκεί και πέρα ακολούθησε ένα χάος καθώς με δυσκολία έβρισκαν τον δρόμο προς το καλάθι παρόλο που η άμυνα τους δεν πήγαινε άσχημα. Η πρώτη περίοδος τελείωσε με 15-9. Στην δεύτερη οι Ακαδημίες μπήκαν με σκοπό να καθαρίσουν το ματς και το απέδειξαν κάνοντας ένα σερί 12-2, ενώ συνολικά κέρδισαν την περίοδο με 14-6 για να κλείσουν ημίχρονο με διαφορά 14 πόντων υπέρ τους. Ο ρυθμός τους κρατηθηκε και στο δεύτερο ημίχρονο, για να πάρουν εύκολα τη νίκη καθώς σε κανένα σημείο του παιχνιδιού δεν έδωσαν ελπίδες στον αντίπαλο.

Πέρα από τον Κατσιάπη πολύ καλός ήταν και ο Ιορδανιδης, ενώ από την άλλη οι Παγώνας και Ρικος έκαναν καλό ματς.