12.5%
40.0%
32.6%
26.7%

Ματς που απ το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό ήταν ντέρμπι παρακολουθήσαμε στο κλειστό της Σιπύλου το βράδυ της Πέμπτης. Οι L.A.P.D. και οι Gkrouvaloi κοντραρίστηκαν με τους δεύτερους να παίρνουν το ροζ φύλλο.

Στο ματς μπήκαν δυνατά οι Gkrouvaloi και με τον Καλογερόπουλο και τον Χαλιώτη τρέξαν ενα σερί 9-0 μηδέν και μετατρέψαν το 2-0 σε 2-9.Οι L.A.P.D βρήκαν απαντήσεις με το Προύτζα και το δεκάλεπτο έκλεισε στο 7-15.

Το δεύτερο δεκάλεπτο οι L.A.P.D. μπήκαν αφηνιασμένοι και με τον Καπαρέλο Παναγιώτη (Β) να πετυχαίνει 7 πόντους αλλα και τον Καπαρέλο Παναγιώτη να προσθέτει άλλους 6 έκλεισαν το ημίχρονο στην ισοπαλία 23-23.

Στο τρίτο δεκάλεπτο πάλι οι Gkrouvaloi μπήκαν πολύ δυνατά και περασάν μερικά λεπτα μεχρι οι L.A.P.D.να ξαναισορροπήσουν το ματς με τον Καπαρέλο Παναγιώτη να ναι ασταμάτητος κάτω απ την ρακέτα απ την αλλή σπουδαία δουλειά σε άμυνα και επίθεση έκανε ο Τσάκωνας.

Στο τελευταίο μέρος του αγώνα οι Gkrouvaloi μπήκαν πίσω στο σκορ όμως με συνεχόμενους πόντους του Τσάκωνα το παιχνίδι ισορρόπησε. Το τελευταίο λεπτό ήταν αρκετά κρίσιμο με τον Προύτζα να αστοχεί στο τελευταίο buzzer beater και να χάνει την ευκαιρία να δώσει την νίκη στην ομάδα του.