31.8%
57.1%
42.5%
30.4%

Οι Anonymous ήταν οι νικητές στο παιχνίδι με τους Halia Mavericks κερδίζοντας με 71-63. MVP του αγώνα ήταν ο Στάθης Βλάχος ο οποίος είχε 27 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στα πρώτα λεπτά του ματς οι Anonymous ήταν λες και έπαιζαν μόνοι τους καθώς οι Halia δεν έβρισκαν τρόπο να απειλήσουν. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να βρεθούν πίσω με 12-0, με τους Μαλαθούνη και Βλάχο να μοιάζουν ασταμάτητοι και τον Πουλάκο να οργανώνει εξαιρετικά. Το υπόλοιπο κομμάτι της περιόδου ήταν σχεδόν ισόπαλο για να κλείσουμε τελικά με 18-8.Στην δεύτερη περίοδο οι Halia Mavericks πήραν φορά και μειώνει συνεχώς , ενώ από πλευράς σκοραρισματος δεν έβαζε άλλος πέρα από τους Μαλαθούνη και Βλάχο για τους Anonymous στο ματς. Ισοφαρισαν κιόλας το ματς κάπου στα μισά όταν το σκορ έγινε 23-23 όμως προβάδισμα δεν κατάφεραν να πάρουν οι Halia. Ημίχρονο κλείσαμε με σκορ 34-29. Στην τρίτη περίοδο οι Halia Mavericks έδειξαν σημάδια κούρασης και αυτό είναι λογικό λόγω των ελλείψεων που είχαν στο ματς. Εκεί πάτησαν οι Anonymous και πίεσαν λίγο παραπάνω στο ματς με αποτέλεσμα ανοίξουν ξανά τη διαφορά, η οποία έφτασε τους 13 με το τρελό buzzer beater του Πουλακου. Στην τέταρτη η διαφορά ασφαλείας που είχαν χτίσει οι Anonymous παρέμεινε σε όλη τη διάρκεια. Έτσι χωρίς ιδιαίτερο άγχος οι Anonymous πήραν τη νίκη με 71-63.

Πέρα από τον Βλάχο πολύ καλοί ήταν και οι Πουλάκος και Μαλαθούνης ενώ από την άλλη ο Κλιμαντηρης έκανε καταπληκτικό παιχνίδι.