16.7%
36.8%
36.8%
16.7%

Δυσκολότερα από ότι περίμεναν κέρδισαν οι Ακαδημίες Red-Dicolo τους μαχητικούς HPV με 52-40. MVP του αγώνα ήταν ο Λεωνίδας Αντωνίου ο οποίος είχε 11 πόντους ,1 ασίστ,6 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα.

Στο ξεκίνημα της πρώτης περιόδου ο Λινάρδος μπήκε πολύ δυναμικά και σοκαρε λίγο τους πρωταθλητές αλλά εκείνοι έχοντας ποικιλους σκόρερ ( Αντωνίου, Μακρής, Θειακούλης, Γρίβας, Ζώης, Παράσχης) κατάφεραν πολύ γρήγορα να πάρουν προβάδισμα στο ματς, μετατρεποντας το 2-6 σε 13-6 μέσα σε ελάχιστα λεπτά,για να κλείσουμε τελικά την περίοδο με 15-9. Στην δεύτερη περίοδο τα λουριά εσφιξαν και στις δύο άμυνες και αυτό είχε ως αποτέλεσμα μια περίοδο χαμηλή σε παραγωγικότητα. Οι Θειακούλης, Γρίβας και Κλαλιώτης βρήκαν κάποιες λύσεις για τους πρωταθλητές, όμως οι HPV απαντούσαν με τους Λινάρδο, Ντόλιο και Ναούμη. Ημίχρονο κλείσαμε με σκορ 23-16. Στη τρίτη περίοδο οι ομάδες σκοραραν με μεγαλύτερη άνεση όμως η διαφορά συνέχιζε να κυμαίνεται κοντά στους 10 πόντους σε όλη του τη διάρκεια. Με δράστες τους προαναφερθεντες οι HPV προσπαθούσαν αλλά οι πρωταθλητές, έχοντας και την εμπειρία του Νίκου Μακρή στον πάγκο δεν κινδυνευσαν σχεδόν ποτέ. Σκορ τρίτης περιόδου 37-28. Στην τέταρτη ένα ξέσπασμα από τους Κλαλιώτη και Αντωνίου ανέβασε τη διαφορά στους 15 πόντους και το ματς κάπου εκεί τελείωσε αφού στενευαν τα χρονικά περιθώρια για τους HPV. Τελικό σκορ 52-40

Πέρα από τον Αντωνίου πολύ καλό ματς έκανε και ο Θειακούλης ,ενώ από τους HPV ξεχώρισε ο Λινάρδος.