14.3%
100.0%
39.2%
25.0%

Δυνατό ματς με πολλές μονομαχίες παρακολουθήσαμε στο κλειστό της Σιπύλου το βράδυ της Τρίτης. Οι L.A.P.D. και οι Buzzer Βγειτερ κοντραρίστηκαν με τους πρώτους να παίρνουν το ροζ φύλλο.

Στο ματς μπήκαν δυνατά οι και οι δύο ομάδες πηγαίνοντας το σκορ σε υψηλά επίπεδα.Ο Καπαρέλος σκόραρε τους πρώτους πόντους για την ομάδα του και απ την άλλη μεριά ο Γεωργούλιας έκανε ότι μπορούσε για να ναι κοντά στο σκορ η ομάδα του το 18-15 τον δικαιώνει.

Το δεύτερο δεκάλεπτο οι L.A.P.D. μπήκαν πιο νωθρά δίνοντας το δικαιώμα στους Buzzer Βγειτερ με τον Νάστα και τον Γεωργούλια να κλείσουν το ημίχρονο με ένα πόντο πίσω στο 30-29.

Στο τρίτο δεκάλεπτο μια ομάδα προσπάθησε να επιβάλλει το ρυθμό της και αυτη ηταν η L.A.P.D. που δέχτηκαν μόλις έξι πόντους σε μια περίοδο ενώ έβαλα 14 έχοντας πλουραλισμό στο σκοράρισμα.

Στο τελευταίο μέρος του αγώνα οι Buzzer Βγειτερ προσπάθησαν να κρατήθουν κοντά στο σκορ με τον Νάστα και τον Γεοργούλια αλλά οι L.A.P.D. με τον Προύτζα κατάφεραν να φύγουν νικητές.