37.0%
63.2%
23.5%
18.2%

Νίκη χωρίς να αντιμετωπισουν ιδιαίτερη δυσκολία πήραν οι Gkrouvaloi εναντίον των Printfair κερδίζοντας με 70-42. MVP του αγώνα ήταν ο Γιώργος Τσάκωνας ο οποίος είχε 19 πόντους, 18 ριμπάουντ, 3 κλεψιματα και 2 ταπες.

Στο ματς μπήκε πολύ δυνατά ο Καλογεροπουλος και έδωσε ένα προβάδισμα με συνεχόμενους πόντους του στους Gkrouvalous.. Ευθυμιαδης, Γιακουμής και Αναγνώστης έκαναν ένα σερί με δικά τους καλάθια για να βάλουν τους Printfair μπροστά όταν το σκορ έγινε 10-9. Από αυτό το σημείο και έπειτα όμως επικράτησε ένα χάος. Μαξούρης, Τσάκωνας και Καλογεροπουλος έβαζαν συνεχώς καλάθια για να κλείσουμε την πρώτη περίοδο με τους Gkrouvalous να κερδίζουν 12-20. Στη δεύτερη το σενάριο ήταν ίδιο.. Παίζοντας ζώνη και δίνοντας σουτ στον αντίπαλο τους οι Gkrouvaloi δέχτηκαν μόλις 5 πόντους, ενώ μπροστά είχαν ποικιλία στους σκόρερ είτε μέσα είτε έξω από την ρακέτα. Κλείσαμε ημίχρονο με 17-33. Στο δεύτερο ημίχρονο το σκορ ξεφευγε συνεχώς. Οι Printfair δεν μπόρεσαν ποτέ να ρίξουν τη διαφορά σε επίπεδο που να απειλεί τους Gkrouvalous οι οποίοι είχαν και την ευκαιρία να δοκιμάσουν κάποια πράγματα λόγω της άνεσης που τους έδινε η διαφορά. Το τελικό σκορ του αγώνα ήταν 42-70.

Πέρα από τον Τσάκωνα, εξαιρετικό παιχνίδι έκανε και ο Καλογερόπουλος ενώ από την άλλη ξεχώρισε ο Γιακουμής.