0%
25.0%
35.7%
18.2%

Οι Gunners κέρδισαν με 49-42 τους Halia Mavericks φτάνοντας και στο +17 κατά τη διάρκεια του αγώνα και αντέχοντας στο 5-17 των Halia Mavericks στα πρώτα 8 λεπτά της 4ης περιόδου, κυριαρχώντας απόλυτα στα ριμπάουντ (61-45 με 18-6 τα επιθετικά) για να πάνε στο 3-0.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τρίποντα εκατέρωθεν για το 5-6, με τον Αγγελωνίτη Π. και τον Πασσαλή να σκοράρουν για τους Halia Mavericks. Ο Καρτέρης ήταν σε πολύ καλή κατάσταση στην αρχή και έφερε την ομάδα του στο 12-6. Ο Προύντζος απάντησε για το 12-9, με τον Αλιμπέρτη να γράφει το 16-10 και το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Κλιμαντήρη στο 16-13. Στη 2η περίοδο ο Τάγαρης έφερε την ομάδα του στο 19-13, με τον Κοτρώτσιο και τον Δεμέστιχα να γράφουν το 24-15. Ο Κλιμαντήρης μείωσε, με τον Σέρφα να φέρνει το ματς στο 26-17 και τον Τάγαρη με τον Αγγελωνίτη Αλ. να κλείνουν το ημίχρονο στο 28-19.

Στην επανάληψη ο Καλκούνος με τον Κοτρώτσιο σκόραραν για το 32-21, με τον Κλιμαντήρη να απαντά, αλλά τον Καλκούνο με τον Κοτρώτσιο να συνεχίζουν ως το 38-23 για να έρθει ο Καρτέρης στο τέλος της περιόδου με 4 μαζεμένους πόντους για το 42-25. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Αγγελιδέλης με τον Κλιμαντήρη μείωσαν σε 42-29 για να απαντήσει ο Κοτρώτσιος για το 45-29. Κλιμαντήρης και Αγγελιδέλης ξανά ήταν που έφεραν το ματς στους 10 πόντους, 45-35, με τον Καρτέρη να απαντά για το 47-35. Οι Halia Mavericks με τρίποντο του Κλιμαντήρη μείωσαν σε 47-38 και 1:46 πριν το τέλος ο Αγγελιδέλης με νέο τρίποντο έφερε το ματς στο 47-42. Οι Halia Mavericks είχαν και δύο ευκαιρίες από μακριά να ρίξουν τη διαφορά στους 2 πόντους, αλλά ήταν άστοχοι, με τους Gunners να σκοράρουν με τον Καλκούνο για το τελικό 49-42 και να φεύγουν με τη νίκη.

Για τους νικητές ο Καρτέρης είχε 15 πόντους και 3 κλεψίματα, ο Κοτρώτσις 11 πόντους και 10 ριμπάουντ, ο Καλκούνος 7 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 4 κλεψίματα. Για τους Halia Mavericks ο Κλιμαντήρης είχε 21 πόντους, 10 ριμπάουντ, με τον Αγγελιδέλη να έχει 8 πόντους, 7 ριμπάουντ στα τελευταία 11 λεπτά αγώνα όπου και έπαιξε αφού ως τότε δεν ήταν στο γήπεδο. Και οι δύο ομάδες είχαν μεγάλο πρόβλημα στις βολές, 6/16 οι Gunners και 4/16 οι Halia Mavericks.