14.8%
33.3%
35.3%
25.0%

Δύσκολη νίκη οι Gkrouvaloi 54-46 τους Buzzer Βγειτερ,έκαναν το 3/3 για τον Β Όμιλο τις Rising  League, έχοντας MVP  τον Καλογερόπουλο με 18 πόντους 17 ριμπάουντ (11-6),3 ασίστ, 8 κλεψίματα και ένα μόνο λαθάκι!Το ματς ξεκίνησε με 0-3 ο Σεπέτης,για να περάσουν μπροστά 6-3 με τον Καλογερόπουλο οι Gkrouvaloi.Ο Χαλκίας με γκολ φάουλ ισοφάρισε 8-8,για να δώσει το προβάδισμα ο Γαλανάς με εύστοχο τρίποντο 10-11.Το δεκάλεπτο το έκλεισε ο Καλογερόπουλος 15-11.

Δεύτερο δεκάλεπτο ο Γεωργούλιας ισοφάρισε 15-15 και ο Νικολόπουλος Γ με τρίποντο το 18-15.Νάστας και Γεωργούλιας έγραψαν το 18-19.Οι Gkrouvaloi πέρασαν μπροστά στο σκορ με τρίποντο του Μαξούρη και καλάθι του Νικολόπουλου Γ.23-19.Για να κλείσει ο Γαλανάς το δεκάλεπτο 25-23.

Τρίτο δεκάλεπτο και το 27-27  διαμόρφωσε ο Γαλανάς .Το γκολ φάουλ του Καλογερόπουλου έκανε το 33-30 για να ισοφαρίσει ο Γαλανάς με τρίποντο 35-35.Ο Γεωργούλιας με καλάθι και 1/2 βολές το  35-38 και η περίοδος τελείωσε με  40-40  με τον Χάτζη.

Τελευταία περίοδος και ο Γεωργούλιας έδωσε το προβάδισμα 42-44 .Με σερί 7-0 οι Gkrouvaloi και με την τριπλέτα Νικολόπουλο Γ,Μαξούρη και Χατζή έδωσαν αέρα 5 πόντων 49-44.Ο Παραβάς μείωσε σε 49-46 και ο Καλογερόπουλος με 5 προσωπικούς του πόντους διαμόρφωσε το τελικό σκορ 54-46.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Νικολόπουλος Γ 14 πόντους και 3 ασίστ,Χατζής 10 πόντους ,11 ριμπάουντ ,2 ασίστ ,4 κλεψίματα ,2 κοψίματα.

Για τους ηττημένους Γαλανάς 15 πόντους ,19 ριμπάουντ και 4 ασίστ,Γεωργούλιας 15 πόντους και 16 ριμπάουντ και ο Νάστας 9 πόντους και 13 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα.