43.5%
69.2%
36.6%
30.4%

Οι Red Hot Chili Hoopers κέρδισαν με 60-70 τον Γ.Α.Σ.Τ. για να ανέβουν στο 4-1 στην Golden League ρίχνοντας τον αντίπαλό τους στο 0-5. Σε ένα πολύ σκληρό ντέρμπι, οι Red Hot Chili Hoopers είχαν 5 παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων, προεξάρχοντος του Γαβρίδη που πλησίασε το triple double και με σερί 0-13 στο τέλος του ματς κατάφεραν να αντέξουν στον τρομερό Αδαμαντίδη!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 0-4 και 3-7 για τους νικητές από τον Σαρίδη και τον Φραγκογιάννη, για να έρθουν ο Αδαμαντίδης με τον Μίλση για το 9-7 της ομάδας τους. Ο Μακρής ισοφάρισε και ο Μπογέας έβαλε τους Red Hot Chili Hoopers μπροστά, αλλά ο Χαλδαίος ισοφάρισε ξανά στο τέλος της περιόδου. Ο Αδαμαντίδης με τον Χαλδαίο και τον Γρυπαίο έφεραν τον Γ.Α.Σ.Τ. στο 18-11, για να απαντήσει ο Φραγκογιάννης αλλά να έρθει και πάλι από μακριά ο Γρυπαίος για το 21-13. Οι Red Hot Chili Hoopers με τον Σαρίδη και τον Τρουλάκη να γράφει 5 πόντους σε μία φάση (καλάθι και φάουλ και τρίποντο από επιθετικό ριμπάουντ από τη βολή) μείωσαν πολύ γρήγορα σε 21-20. Ο Αδαμαντίδης κράτησε την ομάδα του μπροστά, με τον Μπογέα να ισοφαρίζει με τρίποντο. Ξανά ο Αδαμαντίδης, με τον Μίλση, σκόραρε για το 29-23, για να απαντήσουν ο Γαβρίδης με τον Τρουλάκη για το 29-27 το ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Γαβρίδης ισοφάρισε τον αγώνα, με τον Αδαμαντίδη να σκοράρει για το 32-31, αλλά τον Γαβρίδη να απαντά και πάλι. Ο Γρυπαίος σκόραρε από μακριά, ο Μπογέας τον μιμήθηκε με τον Μακρή να γράφει το 37-38. Γρυπαίος και Αναστασίνης με συνεχόμενα τρίποντα έφεραν την ομάδα τους στο 43-38, για να μειώσει ο Γαβρίδης και πάλι. Ο Αδαμαντίδης με τον Μουζουράκη έφεραν τον Γ.Α.Σ.Τ. στο 49-43, αλλά ο Μακρής έκλεισε με τρίποντο το δεκάλεπτο, για να έρθουν ο Τρουλάκης με τον Γαβρίδη στην 4η περίοδο και να φτάσουν στο 0-11 το σερί των Red Hot Chili Hoopers. Ο Αδαμαντίδης με τον Ντάσκα απάντησαν με ένα 8-0 για τον Γ.Α.Σ.Τ. ως το 57-54, αλλά ο Μπογέας έγραψε τρίποντο για το 57-57. Ο ασταμάτητος Αδαμαντίδης με καλάθι και φάουλ (3ο συνεχόμενο) έφερε το ματς στο 60-57 περίπου με 4 λεπτά στο χρονόμετρο, αλλά ο Φραγκογιάννης είχε άλλη άποψη και με δύο τρίποντα έγραψε το 60-63 για να έρθει ο Γαβρίδης με 2/2 βολές και 2 ασίστ σε Σαρίδη και Μακρή για το τελικό 60-70, με τους Red Hot Chili Hoopers να κλείνουν το ματς με 0-13 σερί για τη νίκη!

Για τους νικητές ο Γαβρίδης είχε 15 πόντους, 10 ριμπάουντ, 7 ασίστ, ο Μπογέας 14 πόντους, 11 ριμπάουντ, ο Φραγκογιάννης 13 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Τρουλάκης 12 πόντους, ο Μακρής 10 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ. Για τον Γ.Α.Σ.Τ. ο Αδαμαντίδης είχε 26 πόντους και 17 ριμπάουντ, με τον Γρυπαίο να έχει 12 πόντους.