21.1%
37.5%
38.9%
36.8%

Οι Nothing But Net κέρδισαν με 74-66 την Partouzan έχοντας 4 παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων στο ματς, για να ανέβουν στο 3-2 στην Golden League. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Καραμανής με 15 πόντους, 8 ριμπάουντ, 9 ασίστ, με τον Μακρυγιάννη να έχει 17 πόντους και 13 ριμπάουντ και διψήφιους τους Κοτσίφη και Δημητρίου.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Ζησιάδη και τον Λέκο να σκοράρουν για την Partouzan που προηγήθηκε με 2-3 και 4-5, για να απαντήσουν Μακρυγιάννης και Δημητρίου, πριν ισοφαρίσει ο Ζησιάδης. Ο Λεβαντής έβαλε την ομάδα του μπροστά, με τον Μακρυγιάννη να συνεχίζει να κατεβάζει επιθετικά ριμπάουντ για το 12-10. Ο Σαπλατέρας έγραψε το 14-12, με τον Κοντομίχαλο να ισοφαρίζει και τον Καραμανή με τον Κοτσίφη να κλείνουν στο 19-16 το δεκάλεπτο. Ο Καραμανής έγραψε και το 21-16 στη 2η περίοδο, με τον Κοντομίχαλο και τον Καρατζά να βάζουν μπροστά την Partouzan στο 21-22. Αυτό έμελλε να είναι το τελευταίο της προβάδισμα στο ματς, αφού Κοτσίφης, Σαπλατέρας και Δρίτσας απάντησαν για το 28-22. Ο Λέκος με τον Δελατόλα έφεραν το ματς στο 30-27, για να βάλει 7 μαζεμένους πόντους ο Μακρυγιάννης ως το ημίχρονο για το 37-27 και το 39-29 της ομάδας του.

Στην επανάληψη ο Ζησιάδης με τον Κατσαρό μείωσαν σε 39-33, για να απαντήσουν ο Σταυρίδης με τον Μακρυγιάννη, 42-33. Ο Καραμανής με τον Δρίτσα έφεραν τους Nothing But Net στο +11, με τον Καραμανή να σκοράρει ξανά και ξανά για το 48-36 και το 52-38. Ο Λέκος έκλεισε την περίοδο στο 53-42, με τον Δημητρίου να σκοράρει για το 55-42 και το 57-45, με τον Σταματόπουλο στο ενδιάμεσο να μειώνει στους 10 και τον Λέκο με τον Κατσαρό να φέρνουν το ματς στο 57-51. Ο Δημητρίου απάντησε, ο Κατσαρός ήταν εκπληκτικός στην 4η περίοδο (10 πόντοι εκεί) και με τον Σταματόπουλο μείωσαν σε 59-56. Εκείνη την ώρα ο Σαπλατέρας με τον Δημητρίου πέτυχαν καθοριστικούς πόντους για τους Nothing But Net ως το 63-56, με τον Λέκο να μειώνει με τρίποντο στους 4. Ο Κοτσίφης τον μιμήθηκε για το 66-59 και ξανά ο ίδιος έγραψε το 69-61. Ο Κατσαρός μείωσε σε 69-63, με τον Δρίτσα και τον Δημητρίου να γράφουν το 72-63. Ο Λέκος με νέο τρίποντο έφερε το ματς στο 72-66, με τον Σταυρίδη να κλείνει την αναμέτρηση στο 74-66.

Για τους νικητές ο Καραμανής είχε 15 πόντους με 7/10 εντός παιδιάς, συν 8 ριμπάουντ, 9 ασίστ, ο Μακρυγιάννης έκανε το double double του 17-13 με 8/14 δίποντα, ο Δημητρίου είχε 14 πόντους με 6/12 τρίποντα και ο Κοτσίφης 12 πόντους με 4/11 τρίποντα. Για την Partouzan ο Κατσαρός είχε 18 πόντους και 5 ριμπάουντ με 9/14 δίποντα και ο Λέκος 16 πόντους, 6 ριμπάουντ, 8 ασίστ.