6.7%
55.6%
46.8%
15.0%

Εύκολη νίκη κυρίως λόγω των Boboric (21 πόντοι, 3 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψιματα) και Κλωνάρη (13 πόντοι, 15 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 3 κλεψιματα) πήραν οι Red-Dicolo κόντρα στους Miners με 63-34.

Το σκορ άνοιξε ο Μελέτης βάζοντας δύο βολές για να έρθει ο Κλωνάρης και να κάνει το 4-0. Ο Τζαβαρας μείωσε σε 4-2. Λαουρδέκης, Boboric και Κλωνάρης έβαλαν από ένα καλάθι κάνοντας το 10-2. Ο Παπαδόγιαννης έκανε το 10-4 για να τρέξουν άλλο ένα 6-0 σερί οι Red-Dicolo κανοντας το 16-4. Ο Παπαδόγιαννης σκόραρε άλλους 4 πόντους για το 16-8. Το τελικό 17-8 της περιόδου το έκανε ο Πρεβεζιάνος βάζοντας μια βολή.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Red-Dicolo, έχοντας τον Boboric σε τρελά κέφια, έβρισκαν εύκολους πόντους σε αιφνιδιασμούς, κρατώντας έτσι άνετα την διαφορά που είχαν χτίσει έχοντας ως μόνη απειλή τον Παπαδόγιαννη. Η διαφορά έφτασε μέχρι και τους 14 όταν έγινε το 29-15. Τελικό σκορ ημιχρόνου ήταν το 31-18.

Στο δεύτερο μέρος του αγώνα η διαφορά ξέφυγε για τα καλά. Οι Miners δεν μπορούσαν να ακολουθήσουν τον ξέφρενο ρυθμό που είχαν δώσει οι Red-Dicolo με αποτέλεσμα να βρεθούν πίσω με 22 πόντους στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου (46-24). Ο καλός ρυθμός συνεχίστηκε και στο τελευταίο δεκάλεπτο του ματς. Η διαφορά άνοιγε συνεχώς και οι Miners έμοιαζαν να έχουν παρατήσει το παιχνίδι εντελώς. Τελικό σκορ 63-34.

Πέρα από τους Boboric και Κλωνάρη, σημαντική ήταν και η συνεισφορά του Λαουρδέκη. Για τους Miners ο μόνος που ξεχώρισε ήταν ο Παπαδόγιαννης.