17.6%
58.3%
29.5%
31.8%

Κρατώντας τους Καλλιθέα Pimps χαμηλά στο σκορ κατάφεραν να πάρουν τη νίκη Τα Χαμένα Ταλέντα με 54-44. MVP του αγώνα ήταν ο Βασίλης Πενταγιώτης ο οποίος είχε 21 πόντους, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο οι Pimps μπήκαν πολύ καλύτερα. Οι Pimps πήραν γρήγορα ένα προβάδισμα με σκορ 2-10. 8 από τους 10 τους έβαλε ο Κοιλάκος ,ενω τους άλλους 2 τους σκόραρε ο Ζουρνατσίδης. Για τα Χαμένα Ταλέντα ως τότε μόνο ο Κολλιας είχε σκοράρει. Σε εκείνο το σημείο πήραν ένα time out που έφερε τα πράγματα τούμπα. Ο Πενταγιώτης ανέλαβε δράση μαζί με Σταμπουλίδη και Διακόπουλο και τρέχοντας ένα 12 – 4 ως το τέλος της περιόδου που έφερε το ματς στα ίσα με το σκορ να γράφει 14-14.

Στην δεύτερη περίοδο ο ξέφρενος ρυθμός στην επίθεση αλλά και η ενέργεια που έβγαζαν στην άμυνα τα Χαμένα Ταλέντα συνεχίστηκε. Ο βασιλείου έδωσε κεφάλι στο σκορ με 16-14 για να ισοφαρίσει ο Ψυχογιός σε 16-16. Ένα τρίποντο που έβαλε ο Πενταγιώτης (19-16) απαντηθηκε με ένα 0-4 από τον Ψυχογιό, ο οποίος σκόραρε όλους τους πόντους της περιόδου για τους Pimps, και έδωσε ξανά προβάδισμα στην ομάδα του με 19-20. Από αυτό το σημείο και μέχρι το τέλος του ημιχρόνου όμως τα Χαμένα Ταλέντα έκαναν ένα 8-0 με σκόρερ τους Διακόπουλο, Αντύπα και Βασιλείου. Έτσι κλείσαμε ημίχρονο με 27-20.

Στην τρίτη περίοδο τα πράγματα ήταν κάπως πιο ισορροπημένα. Οι Pimps παίρνοντας πόντους από τους Καναρίδη, Βασιλειάδη, και Ζουρνατσίδη έτρεξαν ένα καλό σερί που έφτασε το 4-11 για να φέρουν το κορίτσι στα ίσα (31-31). Και πάλι όμως μόλις αισθάνθηκαν κίνδυνο τα Χαμένα Ταλέντα βρήκαν πόντους. Κόλλιας και Διακόπουλος οι δράστες που έκαναν το 5-0 σερί και το σκορ 36-31. Το τελικό 36-33 μας το έδωσαν οι Βασιλειάδης και Λιμνόπουλος βάζοντας από μια βολή.

Στην αρχή της τέταρτης περιόδου και οι δύο ομάδες μπήκαν με πάθος για να πάρουν το παιχνίδι. Κοιλάκος και Λιμνόπουλος έκαναν ένα 4-0 που έδωσε προβάδισμα με 36-37 στους Pimps. Ο Αντύπας έδωσε και πάλι κεφάλι στο σκορ στα Χαμένα Ταλέντα κάνοντας το 38-37 για να το πάρει πίσω ο Καζαφέρης κάνοντας το 38-39. Σε εκείνο το σημείο ήταν που τα Χαμένα Ταλέντα ξέφυγαν στο σκορ. Ο Αντύπας έβαλε ένα τρίποντο κάνοντας το 41-39 για να ακολουθήσουν και οι Σταμπουλίδης και Πενταγιώτης και να συνεχίσουν ένα σερί που έφτασε το 8-0 και έβαλε μπροστά τα Χαμένα Ταλέντα με 46-39. Ένα καλάθι του Βασιλειάδη έκοψε το σερί των Χαμένων Ταλέντων, οι οποίοι όμως δεν πτοηθηκαν και με με δράστες τους Δρακόπουλο και Πενταγιώτη έκαναν ακόμα ένα 5-0 σερί που τους έδωσε προβάδισμα 10 πόντων με το σκορ να γίνεται 51-41. Ο χρόνος είχε λιγοστέψει αρκετά και οι Pimps τα έδωσαν όλα αλλά τα Χαμένα Ταλέντα κράτησαν την ψυχραιμία και τη διαφορά τους χωρίς να δώσουν δικαιώματα στον αντίπαλο τους. Το τελικό 54-44 γράφτηκε από ένα τρίποντο του Κοιλάκου, μια βολή του Πενταγιώτη και ένα δίποντο του Αντύπα.

Πέρα από τον Πενταγιώτη πολύ καλό ματς έκαναν και οι Κόλλιας και Αντύπας ενώ για τους Pimps οι Κοιλάκος και Βασιλειάδης έκαναν ότι μπορούσαν.