12.5%
54.5%
30.4%
17.4%

Την δεύτερη νίκη τους πέτυχαν οι Ballywood 52-45 τους Pigs,με τους νικητές να κρατάνε τα ηνία του αγώνα από το πρώτο λεπτό μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα του ρεφερί. MVP του αγώνα ο Σδούγκας με 16 πόντους ,17 ριμπάουντ(10-7).

Πρώτο δεκάλεπτο 0-4 με τον Μπουκία και τον Μακρή για τους Ballywood.Μείωσε ο Δημητριάδης ο Βασίλης σε 2-4 για τους Pigs.Ο Μπουκίας το 2-6 και ο Κλαδής πέτυχε το 4-6.Σδούγκας με δίποντο και ο Σταματίου και Παπαδόπουλος με τρίποντα έγραψαν το 6-14.Ο Allesio  με 2/2 βολές και λει-άπ του Γκιουζέλη έκαναν το 10-14,με το δεκάλεπτο να κλείνει 10-16 με 2/2 βολές του Κόκλα.

Δεύτερο δεκάλεπτο με τον Γεωργίου να σκοράρει το 12-16 και να πλησιάζουν 17-18 με τον Allesio και τον Γεωργίου.Το 17-20 ο Σδούγκας και με γκολ φάουλ ο Δημητριάδης Β. για το 20-20.Τρίποντο του Ντάσιου και το 23 -20 για τους Ballywood.Απάντησε ο Δημητριάδης Β. με τρίποντο 23-23και το δεκάλεπτο έκλεισε ο Ντάσιος με 1/2 βολές.

Το τρίτο δεκάλεπτο ξεκίνησε ιδανικά για τους Ballywood ,με 2/2 βολές του Μπουκιά ,καλάθι του Ντάσιου και 4 πόντους του Σδούγκα έγραψαν το 23-32.Οι Pigs μείωσαν 26-33 με 3/4 βολές.Σταματίου και Κόκλας πέτυχαν το 26-37.Η περίοδος έκλεισε με καλάθι του Γκιουζέλη 28-37.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Γεωργίου πέτυχε το 30-37.Ο Κόκλας και ο Σδούγκας έγραψαν το 32-43.Ο Δημητριάδης Β. με 7 πόντους μείωσε σε 39-43 αλλά και πάλι ο Σδούγκας (4)και ο Κόκλας για το 39-49.Ο Δημητριάδης πάλευε επιθετικά μονός του και μείωσε σε 44-49.Το τρίποντο του Παπαδόπουλου σφράγισε την νίκη για τους Ballywood 44-52.Το τελικό με 1/2 βολές ο Σπάχος 45-52.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κόκλας  με 9 πόντους και 7 ριμπάουντ και ο Μπουκιάς με 6 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Για τους ηττημένους ο Δημητριάδης Β. με 21 πόντους και 13 ριμπάουντ,ο Γεωργίου με 8 πόντους,6 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα και ο  Allesio με 8 πόντους ,3 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα.