30.4%
50.0%
34.9%
32.1%

Ντέρμπι με τα όλα του το ματς το βράδυ της Κυριακής μεταξυ Heat και Angels. Ανατροπές στο σκορ, μεγάλα τρίποντα, ένταση και πάθος ήταν τα βασικά χαρακτηριστικά. Τελικοί νικητές οι Heat.

Το ματς ξεκίνησε νωχελικά. Τούτσης και Μαστρογιάννης έβαλαν από 4 πόντους στην αρχή του αγώνα πριν ο πρώτος σκοράρει ένα ωραίο ντράιβ και πάει τους Heat στο +2. Ο Ποντικός όμως πάλευε στο ζωγραφιστό και κατάφερε τελικά να σκοράρει και ο συμπαίκτης τους Κοντοπάνος πήγε τους Angels στο 9-6. Το δεκάλεπτο τους ανήκε καθώς έβαλάν ακόμα 9 πόντους(Μαλιγιάννης έβαλε τρίποντο), ενώ οι Heat πήραν σκορ μόνο από των Νικολάου που έβαλε 2/4 βολές.(18-8)

Το 2ο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τον Γορνταμιλάκη να 4 μαζεμένους πόντους,ενώ ο Πλαγιανάκος έκανε ένα όμορφο ποστάρισμα για τους Angels. Ήταν όμως η ώρα του Αρβανιτάκη ο οποίος σκόραρε από τα 6.75 για το 20-14. Το ημίχρονο έκλεισε 24-22 και αξίζει να αναφέρουμε την καταλυτική εμφάνιση τους Τούτση με ωραία περιστροφή στο ντράιβ και τρομερή πάσα μετά από δικό του κλέψιμο στον Αντωνιάδη.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν αυτό που έδωσε προβάδισμα στους Heat. Ο Κοκκαλίδης έβαλε συνολικά 3 τρίποντα, ένα ακόμα ο Αρβανιτάκης, ενώ και ο Τούτσης έβαλε καίρια ντράιβ είτε από δικά του ριμπάουντ είτε από ασίστ όπως του Γορνταμιλάκη. Ο Μαστρογίαννης έβαζε σουτ και βολές για τους Angels και ο Κακομανώλης έβαλε ένα μεγάλο τρίποντο. 38-44

Η τελευταία περίοδος ξεκίνησε με τους Angels να πατάνε καλύτερα στο παρκέ. Πάσα του Κακομανώλη και εύστοχο ποστ του Ποντικού, τρίποντο του πρώτου, τρίποντο από τα 7 μέτρα του Μεσκούση, σουτ του Μαστρογιάννη μετά από πάσα του Ποντικού και μία βολή του τελευταίου ήταν ο απολογισμός τα πρώτα λεπτά. Μόνο ο Τοιύτσης κατάφερε να σκοράρει ένα ωραίο ντράιβ για να κλείσει ο μονόλογος των Angels με 49-46. Εκεί ανέλαβε ο Αρβανιτάκης για τους Heat με τρίποντο και 1/3 βολές και μαζί με το καλάθι του Τούτση το σκορ πήγε 49-52. Ο Πλαγιανάκος όμως έκανε τα πάντα στο σημείο αυτό. Ποστ και κλέψιμο και 2/2 βολές για να πάει το ματς στο 53-52. Μετά έγινε ένα «διάλογος» τριπόντων. Αρβανιτάκης,απάντηση Κακομανώλη, και πάλι το ίδιο για το 59-58.  Γρήγορα σκόραρε ο Τούτσης για το 59-60, όμως ο Μαστρογίαννης έφερε το ματς στα ίσια με μία βολή, πριν ο Αρβανιτάκης σκοράρει και πάλι από τα 7.5 μέτρα για το 60-63. Ο Μαστρογίαννης έβαλε 2/4 βολές για το 62-63 και ο Παπαθανασίου ½ για το +1 των Heat. Tα γρήγορα φάουλ έστειλαν και πάλι τον Μαστρογιάννη στις βολές για να σκοράρει την μία και ενώ έκανε το κλέψιμο στην επόμενη κατοχή δεν κατάφεραν οι Angels να σκοράρουν στέλνοντας τον Τούτση στις βολές. Αυτός έβαλε ½ , αλλά οι αντίπαλοι δεν κατάφεραν να σκοράρουν στις βολές στέλνοντας τον Τούτση και πάλι στην γραμμή της φιλανθρωπίας για να κάνει το τελικό 67-63.

ΜVP Ο Τούτσης με 25 πόντους και 12 ριμπάουντς και από κοντά ο Αρβανιτάκης με 19 πόντους. Για τους ηττημένους ο Μαστρογιάννης είχε 19 πόντους, ενώ ο Ποντικός 17 ριμπάουντς.