14.3%
61.5%
26.1%
26.7%

Οι Miami Heal κέρδισαν με 54-44 τους Θαλασσόλυκους για να πάνε στο 3-1 επιστρέφοντας στις νίκες και ρίχνοντας στο 3-2 τους αντιπάλους τους. Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ο Κοκκινάκος, που έβγαλε ένα απίστευτο δεύτερο ημίχρονο στο ματς οδηγώντας την ομάδα του εκ του ασφαλούς.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 8-3 για τους Miami Heal από τον Ρίζο, τον Ζούμπο και τον Κοκκινάκο, μετά το τρίποντο του Γερμενή, για να γράψει ο τελευταίος το 10-4. Ο Λέντζος Γ. μείωσε σε 10-6 με τον Λουκρέζη, τον Γκίκα και τον Ζούμπο να κλείνουν το δεκάλεπτο στο 17-6 για τους Miami Heal. Στη 2η περίοδο ο Λέντζος Γ. με τον Αναστασίου και τον Πρέκα απάντησαν για να μειώσουν σε 17-13, με τον Μπίρλη να κρατά την ομάδα του μπροστά. Οι Θαλασσόλυκοι συνέχισαν να ψαλιδίζουν τη διαφορά, Βασιλακόπουλος και Τεντόμας μείωσαν σε 20-17 για να έρθουν ο Νάκης και ο Λέντζος Γ. για το 21-21 και την ισοπαλία. Ο Κοκκινάκος με τον Ρίζο έγραψαν το 26-21, για να μειώσει ο Βασιλακόπουλος στο 26-23 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Γκίκας μπήκε με καλάθι για τους Miami Heal, αλλά οΤεντόμας με τρίποντο έφερε το ματς στον πόντο, 28-27. Οι Miami Heal με τον Ζουμπο, τον Κοκκινάκο και τον Σερέτη έφτασαν στο 38-29, για να απαντήσουν οι Θαλασσόλυκοι, αλλά να έρθουν ο Κοκκινάκος με τον Ρίζο για το 43-31 στο τέλος της 3ης περιόδου. Οι Θαλασσόλυκοι αντέδρασαν και πάλι στο 4ο δεκάλεπτο, με καλάθι και φάουλ του Λέντζου Γ. και τρίποντο του Τεντόμα μείωσαν σε 43-37. Όμως, στο δικό τους 0-6 απάντησαν οι Miami Heal με ένα 7-0 από τον Κοκκινάκο, τον Ρίζο και τον Σερέτη, για να πάνε στο 50-37 και τη μεγαλύτερη διαφορά στο ματς. Ο Τεντόμας απάντησε με τρίποντο, ο Λουκρέζης σκόραρε από τη φοβερή πάσα του Κοκκινάκου για το 52-40, με τον Βασιλακόπουλο να απαντά. Στο τέλος ο Κοκκινάκος με τον Λουκρέζη από τη γραμμή και ο Καραγιαννίδης για τους Θαλασσόλυκους ήταν αυτοί που έκλεισαν το ματς στο 54-44.

Για τους νικητές ο Κοκκινάκος είχε 18 πόντους, 8 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 6 κλεψίματα, αλάνθαστος όσο έπαιξε (με 11 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 4 κλεψίματα στο 2ο ημίχρονο), ο Ρίζος είχε 8 πόντους και 4 ριμπάουντ και ο Ζουμπος 8 πόντους, 4 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα. Για τους Θαλασσόλυκους ο Λέντζος Γ. είχε 11 πόντους, 14 ριμπάουντ και ο Τεντόμας 11 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ.