12.5%
22.2%
25.7%
32.1%

Κράτησαν το αήττητο οι Byron κόντρα στους Μπασχετους, κερδίζοντας πολύ δύσκολα με 47-45. MVP του αγώνα ήταν ο Φώτης Τσάπαλος ο οποίος είχε 12 πόντους, 10 ριμπάουντ μαι 2 ασίστ.

Το σκορ στο παιχνίδι το άνοιξε ο Αποστολόπουλος κάνοντας το 0-2 για να έρθει απάντηση από τον Σαχινίδη και τον Δημήτρη Αθανασοπουλο, οι οποίοι έκαναν το 5-2. Οι δύο ομάδες πήγαιναν καλάθι-καλάθι. Μείωσαν σε 5-4 οι Μπάσχετοι. Το 7-4 λίγο αργότερα έγινε από τον Τσιχλιά, για να έρθει η ισοφάριση λίγο αργότερα από ένα γκολ φάουλ του Μιχου. Σε εκείνο το σημείο έτρεξαν ένα 6-2 οι Byron φτάνοντας στο 13-9 για να έρθει ο Παπαφώτης και να μας δώσει το τελικό 13-11 της περιόδου με ένα δίποντο του.

Στην δεύτερη οι Byron έκαναν κακό ξεκίνημα. Δέχτηκαν ένα 0-4 από τους Μπασχετους, χάνοντας το προβάδισμα για πρώτη φορά (13-15). Γρήγορα όμως πήραν πάλι κεφάλι στο σκορ οι Byron βάζοντας δύο τρίποντα(Μπασματζόγλου και Αθανασόπουλος) κάνοντας το 19-15. Σε εκείνο το σημείο οι Μπάσχετοι βρήκαν ρυθμό και έτρεξαν ένα 1-9 που έφτασε το σκορ στο 20-24. Λίγο αργότερα ήρθε το τελικό 24-27 της περιόδου χωρίς να συμβεί κάτι το αξιοσημείωτο.

Στην επανάληψη οι δύο ομάδες μπήκαν αποφασισμενες για νίκη. Οι Byron κάνοντας ένα 7-0 πέρασαν και πάλι μπροστά με 31-27 .Μπασματζόγλου, Σαχινίδης και Τσάπαλος οι σκόρερ. Οι Μπάσχετοι είχαν απάντηση και πάλι. Έτρεξαν ένα 2-8 και πέρασαν πάλι μπροστά με 33-35. Ο Τσάπαλος έβαλε ένα τρίποντο που έδωσε και πάλι προβάδισμα στους Byron με 36-35, όμως δεν κατάφεραν να το κρατήσουν χάρη στο δίποντο του Παγκάκη που έκανε το 36-37.

Με ένα 0-4 μπήκαν οι Μπάσχετοι στο τέταρτο δεκάλεπτο κάνοντας το 36-41. Σε εκείνο το σημείο οι Byron ένιωσαν ότι βουλιαζουν και έψαχναν κάποιον να τους σπρωξει πάνω να πάρουν ανάσα. Ο Πουλης ήταν αυτός που το έκανε βάζοντας δύο τρίποντα και μαζί με ένα δίποντο του Τσάπαλου πήραν κεφάλι με 44-41 4.50 πριν λήξει το ματς. Ο Μιχος απάντησε κάνοντας το 44-43. Το τελευταίο καλάθι στο ματς για τους Byron μπήκε 2.20 πριν το τέλος από τον Σαχινίδη, όταν έκανε το 47-43. Αυτό όμως δεν το εκμεταλλευτηκαν οι Μπάσχετοι, που κατάφεραν να βάλουν μόνο δύο βολές μεσα σε αυτό το διάστημα (από μία Καλλινικος και Γαλανακης) 47-45. Η τελευταία επίθεση ήταν για τους Μπασχετους οι οποίοι είχαν μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρισουν με τον Μιχο αλλά εκείνος έχασε το lay-up που θα έστελνε το ματς στην παράταση.

Πέρα από τον Τσάπαλο, καλό παιχνίδι έκανε και ο Σαχινίδης. Για τους ηττημενους καλό ματς έκανε ο Μιχος.