12.1%
20.0%
25.9%
0.0%

Εύκολο βράδυ για τους B.C. Abla 52-32 τους Han Yolo.Οι νικητές πέτυχαν την δεύτερη νίκη τους στον Α’ όμιλο 2-2 ρεκόρ,ενώ οι χαμένοι χωρίς νίκη στο 0-4. MVP ο Σωτηρόπουλος με 8 πόντους 17 ριμπάουντ(12-5),2 ασίστ ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με τον Παναγόπουλο και τον Κορλό Βασίλη να πετυχαίνουν το 0-4 για τους Han Yolo.Τρίποντο Μπελεχάκη το 3-4 για τους  Αbla.Ο Γουλιέλμος έκανε το 3-6  για να ισοφαρίσει με τρίποντο ο Μακρής 6-6.Εγγλέζος και  Μακρής με 1/2 βολές ο καθένας έγραψαν το 8-6.Και πάλι ο Μακρής με δίποντο και ο Μονέος με γκολ φάουλ διαμόρφωσαν  το 13-6.Ο Παναγόπουλος μείωσε σε 13-8.Ο Παντρευτάκης για τους Abla το 15-8 και το δεκάλεπτο με καλάθι του Παναγόπουλου θα τελειώσει 15-10.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Σωτηρόπουλος το 17-10 με τον Μάλλη να μειώνει 17-12 για τους Han Yolo.Ο Παντρευτάκης πέτυχε το 19-12 για τους Abla,με τον Γουλιέλμο να απαντά 19-14.Ο Εγγλέζος με 1/2 βολές και το τρίποντο του Ορνεράκη έγραψαν το 23-14 με τον Κορλό Βασίλη να άπαντα 23-16.Σωτηρόπουλος (4) και Ορνεράκης σκόραραν για το 29-16 και ο Μάλλης πέτυχε το 29-18 .Με 8-0 σερί Μακρής (4) Σωτηρόπουλος και Μπελεχάκης έγραψαν το 37-18,σκορ ημιχρόνου.

Τρίτο δεκάλεπτο οι Han Yolo μείωσαν με 4 πόντους του Γουλιέλμου 37-22.Ο Μακρής έκανε το 39-22 και με 1/2 βολές του Γουλιέλμου και καλάθι του Μάλλη το 39-25.Το δεκάλεπτο έκλεισαν ο Μακρής και ο Παντρευτάκης 43-25.

Τελευταίο δεκάλεπτο και τρίποντο του Ρενιέρη το 46-25 για τους Abla .Με τον Μάλλη να κάνει το 46-27. Ο Ορνεράκης πέτυχε το 48-27 και με 1/2 βολές ο Μάλλης το 48-28 για τους Han Yolo.Ο Μπελεχάκης και Εγγλέζος από ασίστ του Ορνεράκη έγραψαν το 52-28.Με τους Κορλό Νίκο και Γουλιέλμο να γράφουν το τελικό 52-32.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μακρής 14 πόντους και 11 ριμπάουντ (7-4), Ορνεράκης με 7 πόντους ,4 ριμπάουντ και 5 ασίστ και ο Μπελεχάκης 7 πόντους ,10 ριμπάουντ ,2 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ο Μάλλης 11 πόντους,15 ριμπάουντ(14-1) και 4 κλεψίματα,Γουλιέλμος 9 πόντους ,9 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα και ο Παναγόπουλος με 8 πόντους και 12 ριμπάουντ(9-3) και 2 κλεψίματα.