18.2%
71.4%
34.6%
14.3%

Oι Printfair διπλασίασαν τις νίκες τους μετά την επικράτηση επί των Buzzer Βγειτερ. Μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου το παιχνίδι πήγαινε πόντο πόντο, ωστόσο τα λάθη των Buzzer Βγειτερ σε συνδυασμό με τις πιεστικές άμυνες και την ταχύτητα των Printfair έδωσαν στους τελευταίους την νίκη.

Τον χορό του σκοραρίσματος άνοιξε ο Τανός με μισό μπάσιμο και ο Νάστας με ωραίο ντράιβ διπλασίασε τα καλάθια για τους Buzzer Βγειτερ. Ψαχούλιας και Αναγνώστης ισοφάρισαν όμως οι 2 πρώτοι σκόρε του ματς μαζί με τον Μόρφο έκανα το 10-4.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν πιο ισορροπημένο .Το ομαδικό παιχνίδι έφερε καλάθια στους τελικούς νικητές. Ο Παπαδόπουλος μοίρασε ασίστ σε Αλεξόπουλο και Γιακουμή(καλάθι και φάουλ),ενώ νωρίτερα είχε βάλει τρίποντο ο Σεπέτης για τους Buzzer Βγειτερ. Οι Printfair έβαλαν καλάθια με τρίποντο(Αλεξόπουλος )και δυνατά ποσταρίσματα(Γιακουμής), και μόνο ο Παραβάς με ένα δίποντο ύστερα από ριμπάουντ, και ο Νάστας σκόραραν για τους αντιπάλους. Το δεκάλεπτο έληξε με βολή του Θάνου που κέρδισε στον αιφνιδιασμό.(18-21)

Η συνλεχεια είχε ασίστ του Ασημακόπουλου στον Αναγνώστη, ο οποίος συνέχισε να σκοράρει και μετά από αυτό καθως και να μοιράζει(στον Ψαχούλια).Το 18-30 μειώθηκε από τον Μόρφο με δύσκολο πόστ και το καλάθι του Τσακίρη(Printfair) απαντήθηκε από τον Γαλανά.Η συνέχεια του δεκαλέπτου ανήκε στον Θάνο που έβαλε καλάθια 4 φορές(!) για να κλείσει το δεκάλεπτο με 26-40.

Ο Γιακουμής σκόραρε αρχικά στην 4η περίοδο και ο Γαλανάς μοίρασε στον Νάστα για να μειώσουν οι Buzzer Βγειτερ. Η τελευταία συνεργασία ξαναέγινε μετά το καλάθι του Ασημακόπουλου ύστερα από πάσα του Αλεξόπουλου. Ο Τανός έβαλε μεγάλο τρίποντο για το 33-44 όμως Γιακουμής και Αναγώστης (τρίποντο)σκόραραν για τους νικητές. Ο Νάστας σκόραρε στο διάστημα αυτό και το τελικό 38-52 γράφτηκε στον πίνακα.

MVP Ο Αναγνώστης με 11 πόντους και 22 ριμπάουντς(!) και άξιος συμπαραστάτης ο Γιακουμής με 15 πόντους και 10 ριμπάουντς. Από τους αντιπάλους ο Νάστας έβαλε 13 πόντους και ο Γαλανάς έβγαλε 9 πάσες.