21.1%
54.5%
30.2%
17.2%

Νίκη κόντρα στους Halia Mavericks κατάφεραν να πάρουν οι MyRema State Warriors, κανοντας ιδανικό ξεκίνημα, με το τελικό σκορ να είναι το 47-59. MVP του αγώνα ήταν ο Κώστας Σταυρίδης ο οποίος είχε 21 πόντους, 11 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.

Ξεκίνημα όνειρο έκαναν οι MyRema, οι οποίοι ήταν καταπληκτικοι σε άμυνα και επίθεση. Ξεκίνησαν το παιχνίδι με 0-6 με σκόρερ τους Βερύκιο και Σταυρίδη. Ένα καλάθι του Κληρονόμου μείωσε σε 2-6. Τότε έτρεξαν άλλο ένα σερί 0-8 οι MyRema με τους Μαυρωνά, Σταυρίδη και Βερύκιο (2-14). Για το τελικό 4-17 της περιόδου σκόραρε εν δίποντο ο Κλιμαντήρης και ένα τρίποντο ο Σαραντόπουλος.

Στην δεύτερη περίοδο τα πράγματα ισορροπησαν κάπως. Βρήκαν ρυθμό οι Halia Mavericks και έβαζαν πόντους πιο άνετα, κυρίως με τον Κλιμαντήρη. Το 4-17 έγινε πολύ γρήγορα 12-17 με ένα 8-0 των Halia. Δράστες σε αυτό το σερί ήταν οι Πασσαλης, Κλιμαντήρης και Αγγελωνίτης. Ο Βερύκιος έβαλε ένα καλάθι και ξεκολλησε την ομάδα του κάνοντας το 12-19 όμως ο Πασσαλης με μια βολή και ο Κλιμαντήρης με ένα δίποντο έριξαν κι άλλο την διαφορά κάνοντας το σκορ 15-19. Ξανά ο Βερύκιος έδωσε λύση στους MyRema κάνοντας το 15-21. Από αυτό το σημείο και έπειτα οι δύο ομάδες πήγαιναν καλάθι-καλάθι μέχρι το τελικό 20-26 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Κλιμαντήρης έβαλε δύο πόντους κάνοντας το 22-26,ομβς ο Σταυρίδης που είχε μπει ορεξάτος, έκανε ένα 0-4 και πήγε το σκορ στο 22-30. Απάντηση και πάλι έδωσε ο Κλιμαντήρης σε αυτό το σερί βάζοντας 5 πόντους για να κάνει το 27-30. Ο Ισσαρης τότε έδωσε ξανά αέρα 5 πόντων στο προβάδισμα των MyRema(27-32). Τότε ένα σερί 6-0 έδωσε προβάδισμα στους Halia με 33-32. Από εκείνο το σημείο και μέχρι το τέλος της περιόδου οι MyRema μπλοκαραν τον αντίπαλο τους, έτρεξαν και ένα 0-9 για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο με 33-41.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ένα έμμεσο τρίποντο του Προύντζου κάνοντας το 36-41. Μετά από αυτό ακολούθησε ένα 0-7 από τους MyRema με πέντε πόντους από τον Σταυρίδη και δύο από τον Ισσαρη πηγαίνοντας το σκορ στο 36-48. Από εκείνο το σημείο και έπειτα η διαφορά δεν έπεσε ξανά κάτω από τους 10,περα από μια φορά που μείωσαν σε 47-55 οι Halia, για να έρθει το τελικό 47-59 στο ματς.

Πέρα από τον Σταυρίδη, πολύ καλός ήταν και ο Βερύκιος στο ματς. Για τους ηττημένους καταπληκτική εμφάνιση έκανε ο Κλιμαντήρης, χωρίς όμως να έχει βοήθειες στο σκοραρισμα της ομάδας.