20.8%
69.2%
22.9%
9.1%

Νίκη για τους Heat B.C  59-37  τους Ατάλαντους,με τους νικητές να ζορίζονται για 3 δεκάλεπτα και με τον Τούτση στο 4 δεκάλεπτο να σημειώνει 14 πόντους.Για τους Ατάλαντους που τα πήγαν περίφημα στις 3 πρώτες περιόδους,έπαθαν μπλακ άουτ στη 4 περίοδο πετυχαίνοντας  μόνο 2 πόντους .ΜVP  του αγώνα ο Αρβανιτάκης με 15 πόντους ,14 ριμπάουντ ,8 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Πρώτο δεκάλεπτο και οι Ατάλαντοι με Ξυγκάκη ,Μαυρίδης και Σουβλέρη για το 0-6.Με σερί 9-0 ο Γιορνταμιλάκης και Αντωνιάδης με σουτ,2/2 βολές του Ρηγόπουλου και το τρίποντο του Αρβανιτάκη έγραψαν το 9-6 .Οι Ατάλαντοι με τον Μαυρίδη έκαναν το 9-8 ,σκορ δεκαλέπτου.

Δεύτερο δεκάλεπτο και το 15-11 πέτυχαν ο Αρβανιτάκης Τούτσης και ο Γιορνταμιλάκης.Καλάθι και φάουλ ο Γράψας για το 15-11 και ο Σουβλέρης με τρίποντο το 15-14.Ο Ρηγόπουλος πέτυχε το 17-14 για τους Heat.Με σερί 0-7 έγινε το 17-21 με τον Σουβλέρη να πετυχαίνει 5 πόντους και τον Γράψα 2/2 βολές. Το δεκάλεπτο τελείωσε 20-21 με τρίποντο ο Αρβανιτάκης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Ρηγόπουλος 3 πόντους,Αρβανιτάκης με σουτ και ο Αντωνιάδης έγραψαν το 27-21.Ο Ντάλλας πέτυχε το 27-23,με τρίποντο ο Καρδαράς για το 30-23.Το 30-25 από τον Γράψα για να απαντήσει με τρίποντο ο Αρβανιτάκης 33-25. Με 0-10 σερί  μείωσαν αρχικά με τον Μιχαηλίδη,2/2  βολές του Σουβλέρη και με γκολ φάουλ Γράψας και Σουβλέρης έγραψαν το 33-35.Το δεκάλεπτο τελείωσε 34-35 με 1/2 βολές του Αντωνιάδη.

Τελευταίο δεκάλεπτο και με 14-0 σερί οι Heat με τον Τούτση 6 πόντους,Γιορνταμιλάκης 4 πόντους και Αντωνιάδη, Αρβανιτάκη έγραψαν το 48-35.Ο Μιχαηλίδης πέτυχε το μοναδικό καλάθι για τους Ατάλαντους 48-37. Με νέο σερί 11-0 ο Τούτσης 8 πόντους και το τρίποντο του Μαγκλουσίδη έγραψαν το τελικό 59-37.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Τούτσης 16 πόντους ,9 ριμπάουντ και 3 κοψίματα,Ρηγόπουλος 7 πόντους και 9 ριμπάουντ και Αντωνιάδης με 7 πόντους,3 ριμπάουντ ,2 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Γράψας με 9 πόντους ,6 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα,Σουβλέρης με 15 πόντους και 2 κλεψίματα και ο Μαυρίδης με 4 πόντους ,10 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.