18.2%
42.9%
22.0%
16.7%

Οι Gkrouvaloi κάνοντας ένα μικρό σερί και κρατώντας τη ψυχραιμία τους κατάφεραν να νικήσουν τους Halia Mavericks με 39-44. MVP του αγώνα ήταν ο Δημήτρης Καλογερόπουλος ο οποίος είχε 21 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Η πρώτη περίοδος ήταν αρκετά αναγνωριστική. Ο Συρογιαννούλης έβαλε το πρώτο καλάθι στο ματς κάνοντας το 2-0. Ο Καλογερόπουλος απάντησε άμεσα με ένα τρίποντο κάνοντας το 2-3 και δίνοντας με αυτό τον τρόπο προβάδισμα στους Grouvalous. Ακολούθησε ένα 6-0 από Προύντζο, Συρογιαννούλη και Αγγελιδέλη που πήγε το σκορ στο 8-3. Ο Τσάκωνας έβαλε 2 πόντους σπάζοντας το σερί των Halia (8-5) για να έρθει ένα ακόμα 4-0 τους Halia Mavericks που έκαναν το 12-5. Το τελικό 12-8 της περιόδου το σημείωσε ο Καλογερόπουλος με τρίποντο.

Στην δεύτερη περίοδο οι Gkrouvaloi έδειξαν να πατάνε καλύτερα. Ο Αγγελιδέλης έβαλε το πρώτο καλάθι της περιόδου κάνοντας το 14-8 όμως οι Gkrouvaloi μειωσαν στους τρεις λόγο αργότερα (14-11). Ο Αγγελιδέλης βάζοντας ακόμη ένα καλάθι έκανε το 16-11, όμως μετά από αυτό δεν σκοραραν ξανά στην περίοδο οι Halia, οι οποίοι δέχτηκαν ένα 0-8 και βρέθηκαν να χάνουν στο ημίχρονο με 16-19. Σκόρερ αυτού του σερί ήταν οι Νικολόπουλος, Τσάκωνας και Καλογερόπουλος.

Στην τρίτη περίοδο συνέχισαν να τα έχουν χαμένα οι Halia Mavericks. Το 0-8 που έτρεχαν από το τέλος της δεύτερης έφτασε το 0-15. Καλογερόπουλος, Χατζής και Τσάκωνας ήταν οι δράστες που ανέβασαν κι άλλο λίγο τη διαφορά, πηγαίνοντας το σκορ στο 16-26. Ο Προύντζος έβαλε μια βολή και έσπασε το σερί των Gkrouvalwn, όμως ο Καλογερόπουλος γρήγορα έστειλε τη διαφορά ξανά πάνω από τους 10 βάζοντας ένα δίποντο (17-28). Ο Παναγιώτης Αγγελωνίτης έβαλε ένα τρίποντο μειωνοντας σε 20-28, για να έρθει ο Χατζής και να την ξαναστειλει στους 10 κάνοντας το 20-30. Το τελικό 21-32 της περιόδου διαμορφώθηκε από μια βολή του Αγγελωνίτη και ένα δίποντο του Βορδού.

Στην τέταρτη περίοδο μπήκαν περισσότερο αποφασισμενοι οι Halia,με τους Grouvalous να μοιάζουν αρκετά χαλαροι και να ζοριζονται αρκετά στο τέλος. Ο Αγγελωνίτης έκανε την αρχή μειωνοντας σε 24-32, ο Χαλιωτης έβαλε μια βολή και έκανε το 24-33. Μετά ακολούθησε χάος για τους Grouvalous οι οποίοι δέχτηκαν ένα 11-0, από Αγγελιδέλη, Συρογιαννούλη και Αγγελωνίτη, το οποίο έδωσε και προβάδισμα στους Halia με 35-33. Οι Gkrouvaloi όμως δεν επετρεψαν να μείνουν πίσω για πολλή ώρα. Έτρεξαν ένα 0-4 και πήραν προβάδισμα ξανά με 35-37. Συρογιαννούλης και Αγγελιδέλης έβαλαν τρεις πόντους δίνοντας ξανά προβάδισμα στην ομάδα τους με 38-37, για να το πάρει πάλι πίσω ο Καλογερόπουλος κάνοντας το 38-39. Ο Αλέξανδρος Αγγελωνίτης ισοφάρισε βάζοντας μια βολή σε 39-39, όμως από εκεί και πέρα οι Gkrouvaloi ανέβασαν την πίεση στην άμυνα και βρίσκοντας κάποιες λύσεις μπροστά έκαναν ένα 0-5 με τους Τσάκωνα και Καλογερόπουλο, το οποίο διαμορφωσε το τελικό 39-44.

Πέρα από τον Καλογεροπουλο, για τους Grouvalous έκανε καλή εμφάνιση και ο Τσάκωνας. Για τους Halia Mavericks οι Συρογιαννούλης, Αγγελιδέλης και Παναγιώτης Αγγελωνίτης ήταν αυτοί που ξεχώρισαν.