12.5%
50.0%
44.1%
6.7%

Συγκλονιστική η ανατροπή που είδαμε στο ματς μεταξύ Τουβλέικερς και Paranormal Inactivity. Oι Τουβλέικερς, αν και 5 για περίπου 2 δεκάλεπτα,  ήταν στον +9 μέχρι το 1ο ημίχρονο, ωστόσο οι Paranormal Inactivity έδειξαν ότι το πάθος και το βάθος πάγκου μπορεί να δώσει την νίκη.

Τα πρώτα λεπτά του αγώνα ήταν ισορροπημένα. Ο Μπαλάσκας άνοιξε το σκορ για τους Τουβλέικερς και ο Ρίκος απάντησε μετά από ασίστ του Παγώνα. Ο Αρβανίτης έδωσε και πάλι προβάδισμα όμως ο σκόρερ του προηγούμενου καλαθιού για τους Paranormal Inactivity πάσαρε στον Βολακάκη για το 4-5. Το ρεσιτάλ των Τουβλέικερς ξεκίνησε. Τάπα από τον Μπαλάσκα,τρίποντο από τον Λειβαδά, τάπα και αιφνιδιασμός από τον Αγγουριδάκη και ασίστ του τελευταίου στον Μπαλάσκα.(16-5)

Ο Ρίκος σκόραρε και πάλι από πάσα του Παπαδάκη όμως η συνεργασία Μπαλάσκα και Αρβανίτη έκαναν το 18-7. Τρίποντο του Αγγουριδάκη και λίγο αργότερα τρίποντο και του Λειβαδά από τα 7.5 μέτρα! Ο Καζάς έκανε πετυχημένο αιφνιδιασμό και η συνεργασία Παπαδάκη Ρίκου έκανε το 25-11. Οι Τουβλέικερς ξεκίνησαν να σκοράρουν αργά, ενώ παράλληλα ο Χρυσαφιάδης έβαλε μεγάλο τρίποντο και ο Παπαδάκης έκανε το ντράιβ και μοίρασε και ασίστ στον Γιαννακόπουλο πριν κάνει το coast to coast για το 31-22.

Παπαδάκης και Βολακάκης ξεκίνησαν την μεγάλη ανατροπή. Ντράιβ και από τους 2 , ασίστ του Παγώνα στον Βολακάκη, μπάσιμο ανάμεσα σε όλους συνεργασία μεταξύ τους και συνεργασία Ρίκου και Παπαδάκη πήγαν το 3ο δεκάλεπτο στο 39-48! Για τους αντιπάλους ο Καμινάρης έβαλε ένα ωραίο ντράιβ και ο Θεοδωραπουλος πρώτα σκόραρε από πάσα Μαρίνου και ύστερα μοίρασε στον Λειβαδά για να ποστάρει και να σκοράρει.

Η 4η περίοδος ξεκίνησε με ωραίο ντράιβ του Λειβαδά και άμεσα ο Παπαδάκης πάσαρε στον Χρυσαφιάδη για το 41-50. Ο Αρβανίτης έκανε το coast to coast, ωστόσο ο Βολακάκης σκόραρε και ο Παπαδάκης σκόραρε με μισό μπάσιμο και 1/1 βολή.(43-55) Μία βολή του Λειβαδά και δίποντο του Καμνιάρη για τους Τουβλέικερς. Οι Paranormal Inactivity σκόραραν 9 πόντους ακόμα μέχρι την λήξη του αγώνα κυρίως με βολές και οι αντίπαλοι επίσης με βολές έκλεισαν το ματς με 49-64.

Αρβανίτης, Καμινάρης και Λειβαδάς είχαν διψήφιο αριθμό πόντων και ο τελευταίος προσέθεσε 16 ριμπάουντς. MVP του αγώνα ο Βολακάκης με 17 πόντους και 10 ριμπάουντς και από κοντά ο Παπαδάκης έβαλε 15 πόντους.