8.3%
57.1%
22.2%
16.7%

Παρά την απουσία του ηγέτη Σεφέρη ,οι Desperado επικράτησαν εύκολα 50-39, με το 41-19 να είναι η μεγαλύτερη διαφορά στο ματς στο τέλος τις τρίτης περιόδου και τους Printfair να έχουν 10/45 δίποντα και 5/30 τρίποντα.MVP του αγώνα ο Μαυρόπουλος με 12 πόντους ,10 ριμπάουντ και 2 κοψίματα.

Το αρχικό 6-0 από τον Σαλημένο(4) και Μαυρόπουλο,έγινε 6-5 με τον Γιακουμή(4) και 1/2 βολές του Αναγνώστη για τους  Printfair .Με 9-0 σερί από Σαλημένο(5) και Πουσουρίκα Μαρκοπουλιώτη για το 15-5.Το δεκάλεπτο τελείωσε 15-10 αρχικά με σουτ από την κορυφή και ύστερα με τρίποντο του Αναγνώστη.

Δεύτερο δεκάλεπτο και νέο τρίποντο του Αναγνώστη για το 15-13.Σερί 7-0 και το 22-13 έγραψαν για τους Desperado ο Μαυρόπουλος (4)Βαβίζος και 1/2 βολές ο Σαλημένος.Ο Γιακουμής με σουτ έκανε το 22-15 και το δεκάλεπτο τελείωσε 24-15 ο Μαυρόπουλος.

Τρίτο δεκάλεπτο ο Μαρκοπουλιώτης πέτυχε το 26-15 για να απαντήσει ο Γιακουμής για το 26-17.Ξέσπασμα για τους Desperado και το σκορ ανέβηκε στο 38-17 με γκολ φάουλ και 2/2 βολές του Πουσπουρίκα,ο Μαρκοπουλιώτη με 4 πόντους και ο Μαυρόπουλος με 2/2 βολές.Ο Γιακουμής πέτυχε το 38-19  με 2/2 βολές.Ο Εμμανουηλίδης με τρίποντο για το 41-22 και η περίοδος έκλεισε 41-22 με τρίποντο του Αναγνώστη για τους  Printfair.

Τέταρτο δεκάλεπτο και ο Γιακουμής(4) και Τσακίρης σκόραραν το 43-29 για τους Printfair. Μαρκοπουλιώτης για το 45-29 και ο Αναγνώστης με τρίποντο για το 45-32.Ο Μαρκουλής με 2/2 βολές και καλάθι για το 48-32.Ο Σωτηρίου έκανε το 48-34.Με τον Μαυρόπουλο να σκοράρει το 50-34.Γκολ φάουλ του Σωτηρίου και σουτ για το 50-39 που ήταν και το τελικό σκορ.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μαρκοπουλιώτης με 10 πόντους ,9 ριμπάουντ και 3 ασίστ,Σαλημένος 10 πόντους ,4 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα και ο Πουσπουρίκας με 8 πόντους και 6 ριμπάουντ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Αναγνώστης με 15 πόντους,14 ριμπάουντ(8-6)και 2 ασίστ,ο Γιακουμής με 14 πόντους και 5 ριμπάουντ και ο Σωτηρίου με 7 πόντους,14 ριμπάουντ(11-3),3 ασίστ και 2 κλεψίματα.