9.1%
59.5%
44.0%
20.0%

Οι Glory Road κατάφεραν δύσκολα να κάμψουν την αντίσταση των Monstars και για ακόμα μια φορά ξεχώρισε η μεγάλη εμφάνιση του Σεϊμένη Γιάννη.Monstars vs Glory Road χρειάστηκε να λύσουν τις διαφορές τους στην παράταση. Ο Σεϊμένης Γιάννης πρόσθεσε στο βιογραφικό του ακόμα μια μοναδική παράσταση,MVP του αγώνα αφού μέτρησε 42 πόντους,10 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα στην νίκη της ομάδας του με 79-81.

Το σκορ άνοιξε ο Σεϊμένης Γ.για τους Glory 0-2,με γκολ φάουλ του Θεοδωρακόπουλου και καλάθι του Αγγέλη για το 5-2.Ο Σεϊμένης Γ πέτυχε το 5-4 και με 2/2 βολές ο Αγγέλης για το 7-4.Ισοφάρισε με γκολ φάουλ  ο Σεϊμένης Γ 7-7 .Ο Θεοδωρακόπουλος έγραψε το 9-7 και ο Γυπαράκης πήρε το επιθ.ριμπάουντ και σκόραρε το 9-9.Ο Παναγιώτου πέτυχε το 11-9 για τους Monstars.Το δεκάλεπτο τελείωσε 11-16 με 5 πόντους ο Σεϊμένης Γ και καλάθι του Μαυρομμάτη.

Δεύτερο δεκάλεπτο και Μαυρομμάτης με σουτ και γκολ φάουλ του Σεϊμένη Γ έγραψαν το 11-21.Με 1/2 βολές από Γιαννακάρη,Ξενόφος και καλάθι του Καράμπαλη για το 15-21.Τρίποντο του Μαυρομμάτη ,το σουτ από την γωνία του ΒαλτΙνού και καλάθι από τον Μαυρομμάτη για την μέγιστη διαφορά +11 για τους Glory 17-28.Με το δεκάλεπτο να τελειώνει 25-28 με 8-0 σερί, με τον Θεοδωρακόπουλο να πετυχαίνει 4 πόντους και από ένα καλάθι ο Καράμπαλης και ο Παναγιώτου.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Παναγιώτου και Αγγέλης έδωσαν το προβάδισμα 29-28.Ο Μαυρομμάτης για τους Glory και Παναγιώτου για τους Monstars έγραψαν το 31-30.Ο Μαυρομμάτης και Καλλιτσάντσης πέτυχαν  το 31-34.Ο Παναγιώτου μείωσε με 1/2 βολές 32-34.Σαχτούρης και Σεϊμένης Γ σκόραραν για το 33-38.Ο Ξενόφος και ο Θεοδωρακόπουλος μείωσαν 37-38 και ο Σεϊμένης Γ με 1/2 βολές και τρίποντο για το 37-42,απάντησε ο Αγγέλης για το 39-42 και ο Σεϊμένης Γ με 2/2 βολές για το 39-44.Καλάθια του Θεοδωρακόπουλου και του Αγγέλη για το 43-44 και buzzer από τον Θεοδωρακόπουλο για το 45-44.

Τέταρτο δεκάλεπτο 0-6 σερί από Σαχτούρη ,Σεϊμένης Γ και 2/2 βολές Μαυρομμάτη για το 45-50.Σερί 13-0 για τους Monstars με τον Αγγέλη 6 πόντους,Γαλανόπουλο 6 πόντους και με 1/2 βολές ο Θεοδωρακόπουλος για το 58-50.Καλλιτσάντσης με 2/2 βολές για τους Glory  και Γαλανόπουλος με 2/2 βολέ  για τους Monstars διαμόρφωσαν το 60-52.Με 5 πόντους ο Μαυρομμάτης,3 πόντους του Σεϊμένης Γ και 1/2 βολές του Καλλιτσάντσης για το 61-61.Ο Αγγέλης με 2/2 βολές για το 63-61.Τρίποντο του Σεϊμένη Γ 0”35 πριν το φινάλε για το 63-64.Καλλιτσάντσης και Μαυρομμάτης με 1/2 βολές έγραψαν το 63-66.Ο Θεοδωρακόπουλος 4 δευτερόλεπτα πριν το τέλος έστειλε το ματς στην παράταση 66-66.

Παράταση και ο Θεοδωρακόπουλος πετυχαίνει το 69-66,απάντησε ο Σεϊμένης Γ για το 69-68.Ξανά ο Θεοδωρακόπουλος για το 71-68.Με 2/2 βολές ο Σεϊμένης Γ για το 71-70.Ο Αγγέλης έκανε το 73-70 για τους Monstars και με τρίποντο η ισοφάριση από τον Σεϊμένη Γ.για τους Glory.Ο Παναγιώτου με ταμπλό έκανε το 75-73 και με 3/4 βολές ο Σεϊμένης Γ για το 75-76.Ο Αγγέλης με καλάθι κάτω από την ρακέτα για το 77-76.Με 1/2 βολές του Σεϊμένη Γ ισοπαλία 77-77.Το κλέψιμο του Καλλιτσάντση στον θεοδωρόπουλο 0΄25 πριν το τέλος τις παράτασης και το αντιαθλητικό φάουλ του έδωσε βολές  στον  Καλλιτσάντση 3/4βολές και το 77-80.Λάθος του Αγγέλη υπό την πίεση του Καλλιτσάντσης 13 δεύτερα πριν το φινάλε.Οι βολές 1/2  Μαυρομμάτη έγραψαν το 77-81.Ο Αγγέλης διαμόρφωσε το τελικό 79-81 με την λήξη.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μαυρομμάτης με 22 πόντους ,7 ριμπάουντ και 3 ασίστ,ο Καλλιτσάντσης με 9 πόντους,5 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Θεοδωρακόπουλος με 25 πόντους,9 ριμπάουντ και 5 ασίστ,ο Αγγέλης με 24 πόντους και 9 ριμπάουντ ,ο Παναγιώτου με 11 πόντους,11 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα και ο Γαλανόπουλος με 9 πόντους,12 ριμπάουντ και 2 κοψίματα.