31.6%
66.7%
23.7%
15.0%

Άνετη νίκη κατάφεραν να πάρουν οι Athens Supergrungers κόντρα στα Χαμένα Ταλέντα με 63-41. MVP του αγώνα ήταν ο Παναγιώτης Αϊβαλιώτης ο οποίος είχε 14 πόντους, 15 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 τάπα.

Η πρώτη περίοδος ήταν αναγνωριστικη για τις δύο ομάδες, οι οποίες δυσκολεύονταν αρκετά να σκοράρουν. Οι Supergrungers πήραν προβάδισμα με 0-4, με τους Κατσαμπάνη και Αϊβαλιώτη να βάζουν από ένα καλάθι. Μπίλλης και Πενταγιώτης απάντησαν επίσης με ένα 4-0 και ισοφάρισαν το ματς σε 4-4. Οι Supergrungers έτρεξαν ακόμη ένα σερί το οποίο έφτασε το 0-5 αυτή τη φορά με δράστες τους Αϊβαλιώτη, Θεοδώρου και Ντζιλέπη και πήραν ξανά προβάδισμα με 4-9. Ο Σταμπουλίδης μείωσε σε 7-9 για να έρθει ο Θεοδώρου με μια βολή και ο Κατσαμπάνης με ένα διποντο να μας δώσουν το τελικό 7-12 της περιόδου.

Στην δεύτερη περίοδο οι Supergrungers τα πήγαν εξίσου καλά στην άμυνα και με συνδυασμό του καλύτερου επιθετικού ρυθμού που ανέπτυξαν πήραν μια διαφορά 10 πόντων στο ημίχρονο. Ο Κατσαμπάνης έκανε το 7-14, όμως ο Μπίλλης μείωσε και πάλι σε 9-14. Καλάθι-καλάθι οι δύο ομάδες μέχρι το 14-18, όπου οι Supergrungers έκαναν ένα 0-4 με τους Αϊβαλιώτη και Κούρτη για το 14-22. Ο Δρακόπουλος με μια βολή μείωσε σε 15-22 και ο Θεοδώρου λίγο αργότερα με ένα τρίποντο πήγε το ματς για πρώτη φορά σε διψήφια διαφορά (15-25). Ο Μπίλλης μείωσε σε 17-25, αλλά λίγο αργότερα ο Χριστόπουλος έβαλε ένα καλάθι που ανέβασε και πάλι στους 10 τη διαφορά, δίνοντας μας παράλληλα και το τελικό 17-27 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο τα πράγματα ξεφυγαν ακόμα πιο πολύ. Ο Αϊβαλιώτης έκανε το 17-29. Ο Πενταγιώτης με ένα τρίποντο μείωσε σε 20-29, για να ακολουθήσει μετά ένα 0-8 από τους Supergrungers με τους Κατσαμπάνη, Αϊβαλιώτη, Θεοδώρου και Κούρτη (20-37). Ο Μπίλλης έσπασε το σερί και μείωσε σε 22-37, ο Κατσαμπάνης όμως ανέβασε και πάλι στους 17 σημειώνοντας το 22-39. Μπόικος και Χριστόπουλος έβαλαν αντίστοιχα από ένα καλάθι και έκαναν το 24-41. Σε εκείνο το σημείο έδειξαν ότι υπάρχει ζωή τα Χαμένα Ταλέντα, τρέχοντας ένα 6-0 με τους Μπίλλη και Πενταγιώτη που έριξε τη διαφορά στους 11 (30-41). Το τελικό 30-44 σημειώθηκε από τον Κατσαμπάνη με ένα τρίποντο λίγο πριν χτυπήσει το buzzer της περιόδου.

Στην τέταρτη περίοδο οι Supergrungers μπήκαν με ένα 0-12, που έστειλε το ματς στο 30-56, και καθάρισαν έτσι το παιχνίδι. Δράστες αυτού του σερί ήταν οι Ντζιλέπης, Χριστόπουλος, Θεοδώρου και Αϊβαλιώτης. Από εκεί και έπειτα τα πράγματα ήταν πολύ χαλαρά, με τους Athens Supergrungers να παίρνουν τελικά τη νίκη με 41-63.

Πέρα από τον Αϊβαλιώτη, για τους Supergrungers πολύ καλο ματς έκαναν και οι Κατσαμπάνης και Θεοδώρου. Για τα Χαμένα Ταλέντα ο Μπίλλης ήταν ο μόνος που ξεχώρισε.