9.1%
38.5%
34.0%
21.1%

Δύσκολη νίκη για τους Angels 55-49 τους Θαλασσόλυκους,γύρισαν το -11  (21-32) 2λεπτά πριν το τέλος του 2ου δεκαλέπτου.Ο Ποντικός και ο Μαστρογιάννης τα πρώτα βιολιά για τους Angels με τον τελευταίο να είναι και ο MVP του αγώνα με 25 πόντους,9 ριμπάουντ ,5 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Ξεκίνημα με 4-0 για τους Angels με τον Μανιάτη και τον Μαστρογιάννη.Ισοπαλία με τον Λέντζο Γ και τον Βασιλακόπουλο 4-4 για τους Θαλασσόλυκους.Ο Ποντικός με 1/2 βολές και ο Μαστρογιάννης με σουτ για το 7-4.Βασιλακόπουλος και Καραγιαννίδης έγραψαν το 7-8.Ο Μανιάτης με 1/2 βολές και καλάθι του Μαστρογιάννη για 10-8.Με 2 τρίποντα ο Τεντόμας έγραψε το 10-14.Μείωσε ο Μαστρογιάννης 12-14.Με 1/2 βολές ο Τεντόμας για τους Θαλασσόλυκους και ο Μανιάτης για τους Angels  για το 13-15.Το δεκάλεπτο τελείωσε 16-18 ένα τρίποντο για κάθε ομάδα,του Λέντζου Γ και του Κακομανώλη.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Αναστασίου και ο Λέντζος Γ έγραψαν το 16-22 ,με τον Κεφάλα να γράφει το 18-22.Ο Λέντζος Γ και ο Μαστρογιάννης σκόραραν το 20-24.Το 20-30 με 4 πόντους του Λέντζου Γ και σουτ του Τεντόμα.Ο Ποντικός με 1/2 βολές για το 21-30.Άλλο ένα εύστοχο δίποντο από τον Τεντόμα και η διαφορά στο +11 για το 21-32.Στα 2 τελευταία λεπτά ο Μαστρογιάννης πήρε την ομάδα πάνω του και με προσωπικούς πόντους μείωσε σε 28-32.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Ποντικός με τρίποντο,Μαστρογιάννης με σουτ και με καλάθι από τον Ποντικό για το 35-32.Ο Λέντζος Φ μείωσε 35-34 ,αλλά ο Ποντικός με 4 πόντους έγραψε το 39-34.Με σερί 0-6 το 39-40 με τον Καραγιαννίδη 4 πόντους και καλάθι του Λέντζου Φ.Οι Angels με 2/2 βολές του Μαλλιγιάννη για το 41-40.Οι Θαλασσόλυκοι με δεξί χουκ του Λέντζο Γ  για το 41-42.Το δεκάλεπτο θα τελειώσει με ανατροπή 47-42 με 2/2 βολές του Μαλλιγιάννη και 4 πόντους από τον Κοντοπάνο.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Μαστρογιάννης με 4 πόντους έγραψε το 51-42.Τρίποντο του Τεντόμας,καλάθι του Αναστασίου και 1/2 βολές του Τεντόμα  έγραψαν το 51-48.Με σουτ ο Ποντικός έκανε το 53-48 3 λεπτά πριν το φινάλε.Ο Τεντόμας με 1/2 βολές για το 53-49 1”30 πριν το φινάλε.Ο Μαστρογιάννης ένα λεπτό πριν το φινάλε από το High post έγραψε το τελικό 55-49.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Ποντικός με 13 πόντους ,11 ριμπάουντ,2 ασίστ και 4 κλεψίματα,Κακομανώλης με 3 πόντους ,5 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα και ο Μανιάτης 4 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Τεντόμας με 16 πόντους,13 ριμπάουντ(10-3) και 4 ασίστ,ο Λέντζος Γ με 15 πόντους,11 ριμπάουντ,2 ασίστ,2 κλεψίματα και 3 κοψίματα και ο Βασιλακόπουλος με 4 πόντους και 9 ριμπάουντ.