8.6%
62.5%
37.8%
25.0%

Πολύ εύκολα έφτασαν στο 7/7 οι Heat κερδίζοντας τους Coffeewaukee Bugs με 63-25. MVP του αγώνα ήταν ο ο Αλέξανδρος Τούτσης ο οποίος είχε 13 πόντους, 4 ασίστ και 5 κλεψίματα.

Η πρώτη περίοδος ξεκίνησε με τον Πετρέλλη να βάζει δύο τριποντα και την ομάδα του μπροστά με 0-6. Αμέσως ανέβασαν ρυθμό οι Heat και έδειξαν ότι αυτοί θα είναι τα αφεντικά του ματς. Έκαναν ένα 14-0 με τους Τούτση, Γιορνταμιλάκη και Αρβανιτάκη και πήραν προβάδισμα με 14-6. Ο Χαραλαμποπουλος μείωσε σε 14-8 και λίγο αργότερα ο Ρηγόπουλος σημείωσε το τελικό 16-8 της περιόδου.

Στην δεύτερη ο Καρδαράς έβαλε ένα καλάθι για το 18-8 το οποίο απάντησε ο Αντζουλάτος κάνοντας το 18-10. Ένα τρίποντο από τον Αρβανιτάκη και ένα από τον Καρδαρά πήγαν το ματς στο 24-10. Ο Χαραλαμποπουλος μείωσε σε 24-12. Ενα 9-0 ακολούθησε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου με δράστες τους Αντωνιάδη, Ρηγόπουλο, Καρδαρά και Γιορνταμιλάκη που μας έδωσε το τελικό 33-12 του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο το σενάριο παρέμεινε ίδιο. Οι Heat συνέχισαν να παίζουν το ίδιο καλά σε άμυνα και επίθεση, με τους Coffeewaukee Bugs να μη μπορούν να αντιδρασουν σε κανένα σημείο του αγώνα. Τελικό σκορ 63-25.

Πέρα από τον Τούτση, καλό ματς έκαναν και οι Γιορνταμιλάκης και Καρδαράς. Για τους Coffeewaukee Bugs ο Πετρέλλης έκανε καλή προσπάθεια.