25.0%
53.3%
45.3%
26.9%

To τελευταίο δεκάλεπτο έκανε την διαφορά μεταξύ Remal Madri και Ballywood. Ένα ματς με αγωνία, μπασκετική ένταση και πάθος είχε τελικό νικητή την ομάδα των Ballywood με 77-63.

Το ματς ξεκίνησε με δίποντο του Κακλέα, τα τρίποντα όμως των Μανίνα και Μοτσάκου έδωσαν την ώθηση και για να φτάσουν οι Remal Madri το σκορ μέχρι το 4-13. Οι Ballywood  όμως βρήκαν απαντήσεις και τα τρίποντα των Κακλέα και Ντάσιου μαζί με τα δίποντα των Σταματίου(μετά από ωραία πάσα του Κακλέα) και Σδούγκα πήγαν την ομάδα τους στο 14-13. Κολοκούρας και Σαγιάκος έβαλαν συνολικά 6 πόντους στα τελευταία λεπτά, ενώ ο Ντάσιος σκόραρε και πάλι από τα 6.75.(17-19)

Το δεύτερο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τον Σαγιάκο να μην σταματιέται σκοράροντας 7 πόντους(1 ασίστ του Χαραλαμπόπουλο σε ωραίο αιφνιδιασμό), την ώρα που οι αντίπαλοι είδαν την μπάλα να αγγίζει διχτάκι μόλις μια φορά. Μόλις όμως σταμάτησε να σκοράρει οι Ballywood άλλαξαν συμπεριφορά. Τρίποντο ο Παπαδόπουλος, το ίδιο ο Κακλέας και 8 πόντοι από τον Σταματίου(με ένα τρίποντο) ήταν αρκετοί για να κλείσει το ημίχρονο με θετικό πρόσημο για αυτούς.(38-32)

Στην Τρίτη περίοδο ο  Σταματίου μετά από κλέψιμο συνέχισε να σκοράρει, όμως το ματς ήταν πλέον πιο ισορροπημένο καθώς τα καλάθια έμπαιναν εναλλάξ. Για τους Ballywood  σκόραραν 6 διαφορετικοί πάικτες, ενώ οι Remal είχαν αιχμή του δόρατος, κυρίως στα τελευταία λεπτά, τον Κολοκούρα.(54-49)

Και ενώ ο Χαραλαμπόπουλος έβαλε το πρώτο καλάθι για το 4ο δεκάλεπτο η συνέχεια ανήκε αποκλειστικά στους Ballywood. Παπαδόπουλος και Κόκλας πήγαν το σκορ στο 59-51 και μετά την προσωρινή απάντηση του Γρηγορόπουλου ο Κακλέας ξεκίνησε ένα σόου 9 πόντων που διακόπηκε για τον άξιο συμπρωταγωνιστή του τον Σδούγκα(2 ασίστ του Κακλέα!) που προσέθεσε 6!Στο διάστημα αυτό οι Remal Madri είχαν μόνο τον Σαγιάκο να βάζει 2 σερί καλάθια και τον Γρηγορόπουλο 3 συνολικά βολές για να λήξει το ματς 77-63.

MVP ο τρομερός Κακλέας με 20 πόντους και 8 ασίστς. Ο Σδούγκας έκανε double double με 14 πόντους και 20 ριμπάουντς(!), ενώ και ο Σταματίου άγγιξε τους 20πόντους. Για τους Remal Madri ο Σαγιάκος έβαλε 18 πόντους και ο Κολοκούρας 13 με τρομερή ευστοχία.