17.9%
66.7%
48.6%
20.0%

Την 3η σερί νίκη τους πέτυχαν οι ‘Εμπυροι 62-55 τους Θαλασσόλυκους που γνώρισαν την 4η σερί ήττα τους.Ο Βιτωράτος και ο Κολοβός οι κορυφαίοι για τους νικητές με τον Κολοβό να είναι και ο MVP του αγώνα με 25 πόντους,17 ριμπάουντ(15-2),3 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τον Βασιλακόπουλο να πετυχαίνει το πρώτο καλάθι 2-0 και να ισοφαρίσει ο Βιτωράτος με σουτ.Ο Λέντζος Φ με τρίποντο έκανε το 5-2. Ο Κολοβός και ο Βιτωράτος έγραψαν το 5-6.Με 6-0 σερί ο Βασιλακόπουλος ο Λέντζος Γ και ο Λέντζος Φ για το 11-6.Με 1/2 βολές ο Κολόβος για το 11-7. Ο Λέντζος  Φ πέτυχε το 13-7 για τους Θαλασσόλυκους και ο Κολόβος για τους Έμπυρους πέτυχε το 13-9. Το δεκάλεπτο τελείωσε 16-9 με τρίποντο ο Λέντζος Φ.

Δεύτερο δεκάλεπτο με σερί 0-7 οι Έμπυροι με 5 πόντους του Βιτωράτου και σουτ του Τσάκαλου για την ισοπαλία 16-16.Με 2/2 βολές ο Βασιλακόπουλος έγραψε το 18-16 και να ισοφαρίσει ο Βιτωράτος 18-18 για τους Έμπυρους.Ο Μαναϊ με 1/2 βολές και καλάθι πέτυχε το 21-18  και ο Βιτωράτος να σκοράρει για το 21-20.Με 7-0 σερί οι Θαλασσόλυκοι έκαναν το 28-20 με 3 πόντους του Βασιλόπουλου,3 πόντους του Τεντόμα και 1/2 βολές του Μαράκη.Ο Κολοβός μείωσε σε 28-22.Ο Βασιλακόπουλος πέτυχε το 30-22 με σουτ .Η περίοδος τελείωσε 30-28 με γκολ φάουλ του Θεοχαρόπουλου και τριποντο του Κολοβού.

Τρίτο δεκάλεπτο και με 0-9 σερί οι Έμπυροι πέρασαν μπροστά στο σκορ με 2/2 βολές του Βιτωράτου,καλάθι του Θεοχαρόπουλουκαι 4 πόντους του Κολοβού για το 30-37.Με καλάθι του Μαναϊ και τρίποντο του Μαράκι  για το 35-37.Ο Καλτσής με σουτ  και με γκολ φάουλ ο Πανταζής για το 35-42.Ο Βασιλακόπουλος και ο Τεντόμας μείωσαν για τους Θαλασσόλυκους 39-42.Το τρίποντο του Κολοβού και το καλάθι του Πανταζή το σκορ έγινε 39-47 για τους Έμπυρους.Ο Βασιλακόπουλος πέτυχε το 41-47. Το δεκάλεπτο τελείωσε 43-49 με καλάθια του Λέντζου Γ και Κολοβού.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Τσάκαλος με σουτ έκανε το 43-51 για τους Έμπυρους.Ο Μαράκης με τρίποντο και ο Λέντζος Φ 1/2 βολές για το 47-51 για τους Θαλασσόλυκους.Ο Κολοβός με 4 πόντους έκανε το 47-55 .Ο Τεντόμας με σουτ και τρίποντο ο Μαράκης έγραψαν το 52-55.Απάντησε με τρίποντο ο Βιτωράτος για το 52-58.Ο Λέντζος Φ με 1/2 βολές έκανε το 53-58. Ο Θεοχαρόπουλος σφράγισε την νίκη για την ομάδα του με εύστοχο τρίποντο για το 53-61.Ο Λέντζος Γ πέτυχε το 55-61 και το τελικό 55-62 έγραψε ο Κολοβός με 1/2 βολές.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Βιτωράτος με 18 πόντους,και 3 ριμπάουντ,ο Θεοχαρόπουλος με 8 πόντους και 9 ριμπάουντ και ο Καλτσής με 2 πόντους ,8 ριμπάουντ και 9 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Βασιλακόπουλος με 15 πόντους και 8 ριμπάουντ ,ο Λέντζος Φ με 12 πόντους και 5 ριμπάουντ,ο Μαράκης 10 πόντους,10 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα και ο Λέντζος Γ με 6 πόντους ,12 ριμπάουντ και 2 ασίστ.