25.0%
33.3%
31.1%
3.8%

Τη Τρίτη συνεχόμενη τους νίκη πήραν οι Glory Road κόντρα στους Gademians με 54-45. MVP του αγώνα ήταν ο Δημήτρης Καμάρα, ο οποίος είχε 30 πόντους, 21 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο οι Gademians μπήκαν λίγο καλύτερα από τους Glory Road, οι οποίοι όμως δεν άφησαν τον αντίπαλο να ξεφύγει. Ο Αδαμόπουλος έκανε το 0-2 και ο Καμάρα ισοφάρισε σε 2-2. Καραγγέλης και Παπαδόπουλος έκαναν ένα 0-4 και έδωσαν προβάδισμα με 2-6 στους Gademians. Ο Καμάρα και πάλι έβαλε δύο πόντους και μείωσε σε 4-6. Ακόμη ένα 0-4 για τους Gademians, αυτή τη φορά με δράστες τους Παππά και Αδαμόπουλο, πήγε το σκορ στο 4-10. Ο Σαχτούρης μείωσε σε 7-10, αλλά και πάλι ο Αδαμόπουλος έδωσε λύση κάνοντας το 7-12. Ο Βαλτινός έβαλε άλλο ένα τρίποντο και έκανε το 10-12, όμως και πάλι ο Αδαμόπουλος ανέβασε στις δύο κάτοχος τη διαφορά (10-14). Το τελικό 11-14 της περιόδου γράφτηκε από τον Καμάρα.

Στην δεύτερη περίοδο οι δύο ομάδες έβρισκαν καλάθια με μεγαλύτερη δυσκολία. Οι Gademians όμως συνέχισαν να έχουν το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια πέρα από μια στιγμή που οι Glory Road ισοφάρισαν με τον Καμάρα . Ο Λιόσης έκανε το 11-16, όμως ο Καμάρα απάντησε με ένα γκολ φάουλ και μείωσε σε 14-16. Ο Παππάς ανέβασε και πάλι στους 4 γράφοντας το 14-18. Ο Καμάρα δράστης και πάλι, έγραψε ένα 4-0 και ισοφάρισε δε 18-18. Ένα τρίποντο από τον Παπαδόπουλο αμέσως μετά όμως έδωσε ξανά προβάδισμα στους Gademians με 18-21. Το τελικό 20-21 του ημιχρόνου γράφτηκε από τον Βαλτινός.

Στην τρίτη περίοδο το σενάριο ήταν περίπου ίδιο με αυτό της δεύτερης. Ένα 0-6 από τους Γκάμαρη και Παπαδόπουλο πήγε τους Gademians στο +7 (20-27). Ήταν ώρα του Καμάρα να κάνει ένα 5-0 και να μειώσει σε 25-27, με τον Παππά να σπάει αμέσως το σερί του και να δίνει ξανά προβάδισμα τεσσάρων πόντων στους Gademians (25-29). Με ακόμη ένα 4-0 του Καμάρα οι Glory Road ισοφάρισαν σε 29-29, όμως οι Παπααγουρίδης και Καραγγέλης έβαλαν από ένα καλάθι και έδωσαν ξανά προβάδισμα στους Gademians, για να κλείσουμε την περίοδο με 29-33.

Στην τελευταία περίοδο ο Καλλιτσάντσης και η παρέα του πείσμωσαν, τα έδωσαν όλα για όλα και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη. Ο Καμάρα έκανε το 31-33,ομως οι Gademians ανέβασαν και πάλι στους 4(31-35). Ο Καλλιτσάντσης έγραψε το 33-35, όμως ο Παππάς απάντησε βάζοντας μια βολή για το 33-36. Ο Γυπαράκης σημείωσε το 35-36, με τους Gademians να απαντούν με ένα 0-4 από τον Παπαδόπουλο και τον Παπααγουρίδη και να γράφουν το 35-40. Ο Καλλιτσάντσης ανέλαβε και πάλι δράση και μείωσε σε 38-40, με τον Γκάμαρη να του απαντάει για το 38-42, αλλά ο Χρήστος ξανά στην επόμενη κατεβασιά έβαλε τρίποντο ντοπα για τους Glory Road και μείωσε σε 41-42. Το σερί συνεχίστηκε από Καμάρα, Σαχτούρη και Καλλιτσάντση για τους Glory και το σκορ έφτασε στο 47-42. Ο Παπααγουρίδης μείωσε σε 47-44, όμως οι Καμάρα και Καλλιτσάντσης έβαλαν 3 πόντους και έγραψαν το 50-44. Ο Καραγγέλης μείωσε σε 50-45, όμως από εκείνο το σημείο και μετά οι Glory Road έκαναν ένα 4-0, έχοντας ψυχραιμία στις βολές και βγάζοντας τις άμυνες που τους έδωσαν τη νίκη με 54-45.

Πέρα από τον Καμάρα και ο Καλλιτσάντσης συνέβαλε στο μέγιστο για τη νίκη της ομάδας. Για τους Gademians καλό ματς έκαναν οι Παπααγουρίδης, Παπαδόπουλος και Αδαμόπουλος.