21.1%
72.7%
25.8%
27.5%

Επιστροφή στις νίκες για τους Monstars 71-57 τους Pick ‘n’ Troll,με την τριπλέτα Θεοδωρακόπουλος,Αγγέλης και Παναγιώτου να πετυχαίνουν 63 πόντους και να μαζεύουν 39 ριμπάουντ.MVP του αγώνα ο Παναγιώτου με 21 πόντους και 16 ριμπάουντ(8-8).

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι και τρίποντο του Θεοδωρακόπουλου το 5-0 για τους Monstars,απάντησε ο Ρούσσος με σουτ 5-2 για τους Pick ‘n’ Troll.Με 5 πόντους ο Θεοδωρακόπουλος έγραψε το 10-2.Με τρίποντο ο Μπακαυγάς έκανε το 10-5.Τρίποντο ο Θεοδωρακόπουλος σκόραρε για το 13-5.Τα τρίποντα έπεφταν βροχή και σειρά είχε ο Ρούσσος που πέτυχε το 13-8.Ο Αγγέλης με σουτ για το 15-8.Άλλο ένα τρίποντο από τον Μπακαύγα για το 15-11.Ο Θεοδωρακόπουλος με 2/2 βολές έκανε το 17-11.Για να μειώσουν με καλάθια ο Ρούσσος και ο Τσοπανάκης Γ. σε 17-15.Ο Παναγιώτου πέτυχε το 19-15 και το δεκάλεπτο τελείωσε 19-18 με τρίποντο του Ρούσσου.

Δεύτερο δεκάλεπτο και με τρίποντο ο Κάτσας έδωσε προβάδισμα στους Pick 19-21.Απάντησε με τρίποντο ο Αγγέλης για το 22-21.Τρίτο τρίποντο, αυτή την φορά από τον Ρούσσο για το 22-24, με το Θεοδωρακόπουλο να ισοφαρίζει 24-24 για τους Monstars και με 5 πόντους του Αγγέλη και καλάθι του Παναγιώτου για το 31-26.Ο Ρούσσος σκόραρε το 31-26 .Με 4 πόντους του Παναγιώτου και καλάθι του Αγγέλη το σκορ έγινε 37-26.Ο Τσοπανάκης Γ με 2/2 βολές για το 37-29 και το δεκάλεπτο τελείωσε 39-29 με καλάθι ο Ξενόφος.

Τρίτο δεκάλεπτο και με γκολ φάουλ ο Παναγιώτου και σουτ του Αγγέλη για το 44-29.Το τρίποντο του Τσοπανάκη Γ και με 2/2 βολές ο Ρούσσος έγραψαν το 44-34.Σερί 10-0 με 4 πόντους από Παναγιώτου και Αγγέλη και με σουτ ο Κομνηνός για το 54-34 για τους Monstars.Ο Τσοπάνάκη Γ με τρίποντο να γράφει το 54-37 για τους Pick και το δεκάλεπτο τελειώνει 58-37 με καλάθια του Παναγιώτου και του Αγγέλη.

Τέταρτο δεκάλεπτο και ο Τσοπανάκης Ν με σουτ και με 4/4 βολές ο Τσοπανάκης Γ για το 58-43.Οι Monstars σκόραραν με καλάθια του Άγγέλη,Παναγιώτου και του Κίγκα για το 64-43.Τα 3 σερί τρίποντο του Τσοπανάκη μείωσαν το σκορ σε 64-52.Ο Αγγέλης με σουτ για το 66-52 για τους Monstars .Με τον Κάτσα να πετυχαίνει το 66-54 για τους Pick.Ο Αγγέλης με 1/2 βολές έκανε το 67-54 .Με τον Τσοπάνάκη Ν με σουτ να γράφει το 67-56.Το τελικό 71-57 πέτυχαν με καλάθια ο Ξενόφος με τον Θεοδωρακόπουλο για τους Monstars και ο Τσοπανάκης Γ με 1/2 βολές για τους Pick.

Για τους Νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Αγγέλης με 23 πόντους,15 ριμπάουντ (12-3) και 3 ασίστ ,ο Θεοδωρακόπουλος με 19 πόντους ,8 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο Γιαννακάρης με 13 ριμπάουντ(8-5) και 3 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Τσοπανάκης Γ με 22 πόντους ,7 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 3 κλεψίματα, ο Ρούσσος με 20 πόντους, 8 ριμπάουντ ,4 ασίστ,5 κλεψίματα και 2 κοψίματα,ο Τσοπανάκης Ν με 4 πόντους και 5 ριμπάουντ και ο Κάτσας με 5 πόντους ,4 ριμπάουντ και 2 ασίστ.