20.0%
73.3%
40.0%
18.8%

Ένα ματς που πριν από το παιχνίδι έδειχνε αμφίρροπο τελικά για 30 λεπτά ήταν απολύτως ισορροπημένο. Η Νίκαια με μόλις 5 παίκτες «υποδέχτηκε» τους Drafts των 12 παικτών. Η διαφορά δεν έφυγε για 3 δεκάλεπτο στο τέλος όμως οι «μπύρες» κέρδισαν με σκορ 64-47

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι του Σιμιντζή που αμέσως απαντήθηκε από τον Τάγαρη και με το επιθετικό ριμπάουντ έκανε το 4-2 ο Τούσης. Ο Σωτηρόπουλος όμως σκόραρε από τα 6.75 και ο Κοτσοβόλης έκανε ωραίο roll για το 4-7. Λίγο αργότερα ο Μπάρης σκόραρε και αυτός ένα τρίποντο για το 11-9 και το δεκάλεπτο έκλεισε με 2/2 βολές του Κύρκου 13-12.

Ο Φλούδας μπήκε δυναμικά για τους Drafts με καλάθι και φάουλ και σουτ για το 18-12 όμως ένα σερί βολών για την Νίκαια έκανε το 18-17. Το 21-17 έγινε με απίστευτο drive του Τουρλούκη και πριν το τέλος ο Τάγαρης σκόραρε με ωραίο step back(25-20). Το ημίχρονο έκλεισε 25-22 μετά από ωραία συνεργασία Χατζηαντωνίου Κοτσοβόλη.

Η επόμενη περίοδος ανήκε στον Κύρκο που ξεκίνησε να σκοράρει από πάσα του Ζαχαρόπουλου. Το σκορ από δικά του καλάθια έφτασε 32-24 και λίγο αργότερα ο Ζαχαρόπουλος έκλεψε και σκόραρε για το 34-26 και έδωσε σκυτάλη πάλι στον Κύρκο για ένα τρίποντο(37-29), αφού πρώτα σκόραρε ο Καρράς επίσης από τα 6.75. Ο Σιμιντζής έβαλε ένα όμορφο drive, ωστόσο η απάντηση ήταν άμεση με καλάθι και φάουλ του Ανδρεόπουλου για το 44-33. Το δεκάλεπτο έκλεισε 45-34.

Η τελευταία περίοδος ξεκίνησε με βολή για την Νίκαια από τα χέρια του Χατζηαντωνίου και λίγο αργότερα ο Σιμιντζής σκόραρε 2 τρίποντα για το 49-41. Απάντησε όμως ο  Ζαχαρόπουλος ο οποίος πάσαρε και στον Τουρλούκη για το 54-41. Σκυτάλη πήρε ο Μπάρης με πετυχημένο αιφνιδιασμό και εν συνεχεία με κλέψιμο και καλάθι (60-43). Αντίστοιχα ο Καρράς έκλεψε και σκόραρε για να μειώσει την διαφορά, όμως ο Κύρκος έβαλε ένα όμορφο drive (64-45). To ματς έληξε 64-47 με τρομερή πάσα του Χατζηαντωνίου πίσω από την πλάτη και καλάθι του Κοτσοβόλη!

Tρομερή η παρουσία του Κύρκου με 16 πόντους και εξαιρετικά ποσοστά!  Για τους αντιπάλους, Σιμιντζής και Κοτσοβόλης σκοραραν 15 και 16 πόντους αντίστοιχα.