18.2%
33.3%
29.5%
25.0%

Mεγάλη νίκη για τα Χαμένα Ταλέντα κόντρα σε μία από τις καλύτερες ομάδες της κατηγορίας, ξ οποία όμως το βράδυ της Κυριακής εμφανίστηκε ελλιπής στο γήπεδο του Περιστερίου. Και ενώ από το 1ο δεκάλεπτο η διαφορά δεν έπεσα κάτω από 10 πόντους στο τέλος η Laser Derm πήγε να κλέψει την νίκη. Τελικό σκορ 45-49.

Το ματς ξεκίνησε με ωραίο roll του Βασιλείου, απάντησε ο Τολιάς(2-2), ωστόσο ο Αντύπας σκόραρε από τα 6.75 για το 2-5. Ο Βασιλείου μεγάλωσε την στατιστική του με τρίποντο για το 3-8 , όμως ο Νεαμονιτός έβαλε ωραίο καλάθι για το 5-8 μετά από πάσα του Γανίτα και ωραία προσποίηση. Τα Χαμένα Ταλέντα σκόραραν με κάθε τρόπο. Χαρακτηριστικό το ωραίο χουκ καλάθι του Σταμπουλίδη για το 5-11. Ο Γανίτας όμως έβαλε καλάθι μετά από κλέψιμο και ο Νεαμονιτός μοίρασε στον Τολιά για ένα τρίποντο(12-14). Το δεκάλεπτο έληξε 12-15 με βολή του Μπίλη.

Ο ίδιος σκόραρε 4 πόντους με την είσοδο από τα δεκάλεπτο και ακόμα 2 ο Κόλλιας μετά από κλέψιμο για το 12-21. Το τρίποντο του Γανίτα (15-21) έφερε την αντίδραση για την Laser Derm με ένα σερί 4 πόντων του Νεαμονιτού και ακόμα τόσων (1 τρίποντο) του Γανίτα (23-23). Αντίστοιχο σερί έκαναν και τα Χαμένα Ταλέντα αρχής γενομένης με τον Βασιλείου ύστερα από ωραία πάσα του Μπόικου. Το δίποντο του Νεαμονιτού έκλεισε το ημίχρονο 25-33.

Ακόμα ένα σερί για την Laser Derm με Νεαμονιτό και Καψοκόλη, που έκανε πολύ δουλειά στην ρακέτα, για να φτάσει το 31-33.Η ωραία πάσα του Κόλλια στον Βασιλείου πήγε το σκορ 31-37. Η συνέχεια είχε τάπες από Καψοκόλη και Σταμπουλίδη και ένα καλάθι του πρώτου μετά από επιθετικό ριμπάουντ.  Το τρομέρο ντράιβ του Κόλλια έκλεισε το δεκάλεπτο 36-41.

Το τρίποντο του Γανίτα έκανε το σκορ 39-41 και λίγο αργότερα το δυναμικό ντράιβ του Νεαμονιτού το 41-43, πριν ισοφαρίσει ο Καψοκόλης. Τα καλάθια όμως τον Πενταγιώτη και Βασιλείου (43-47) δεν έδωσαν τον χρόνο στην Laser Derm να κάνει κάτι παραπάνω από ένα δίποντο του Γανίτα. Τελικό σκορ 45-49.

Τρομερό παιχνίδι από τον Βασιλείου με 13 πόντους και 9 ριμπάουντς. Για την Laser Derm ο Νεαμονιτός έκανε τα πάντα. 15 πόντους με 1/1 τρίποντο και 5 κλεψίματα!