21.4%
66.7%
33.3%
35.0%

Δύσκολη νίκη για τους Miami Heal  τους μαχητικούς Remal Madri,που πάλεψαν το ματς μέχρι τέλους ,αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ 55-67 τρία λεπτά πριν το φινάλε,μείωσαν στον πόντο 66-67 με τον Κολοκούρα να κάνει λάθος πάσα από το άουτ 7 δεύτερα πριν το τέλος,έκλεψε την μπάλα ο Βρεττός και έγραψε το τελικό Remal Madri vs Miami Heal 66-69.MVP του αγώνα ο Βρεττός με 19 πόντους,8 ριμπάουντ ,2 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Πρώτο δεκάλεπτο και ο 6-0 για τους Remal με 4 πόντους του Σαγιάκου και καλάθι του Μοτσάκου.Ο Βρεττός με καλάθι και 1/2 βολές του Ρίζου για το 6-3. Ο Σαγιάκος στον αιφνιδιασμό έκανε το 8-3 και ο Βρεττός σκόραρε για το 8-5.Ο Σαγιάκος πέτυχε 4 πόντους και 1/2 βολές του Κολοκούρα για το 13-5.Το δεκάλεπτο έκλεισε με τρίποντο και  δίποντο ο Ζούμπος για τους Miami Heal.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Καμούζης πέτυχε το 13-12 για τους Miami Heal.Ο Μανίνας από τα 7 μέτρα και ο Σαγιάκος με λει-απ έκαναν το 17-12.Ο Καμούζης και σερέτης με σουτ έγραψαν το 17-16.Ο Χαραλαμπόπουλος για τους Remal έκανε το 19-16.Με 0-8 σερί ο Βρεττός με 4 πόντους και καλάθια του Τσίμπρη και Καμούζη για το 19-24.Ο Χαραλαμπόπουλος μείωσε σε 21-24.Ο Καμούζης με σουτ και το τρίποντο του Ζούμπου έγραψαν το 21-29.Ο Χαραλαμπόπουλος με λει-απ,1/2 βολές του Σαγιάκου και γκολ φάουλ του Κολοκούρα για το 27-29.Το δεκάλεπτο τελείωσε με καλάθι του Ρίζου 27-31 για τους Miami Heal.

Τρίτο δεκάλεπτο 1/2 βολές ο Κολοκούρας για το 28-31.Με 4 πόντους του Βρεττού και καλάθι του Ζούμπου για το 28-37 για τους Miami Heal.Ο Γρηγορόπουλος με σουτ έκανε το 30-37.Ο Ρίζος πέτυχε το 30-39.Ο Σαγιάκος με καλάθι  και ο Γρηγορόπουλος με τρίποντο μείωσαν 35-39 οι Remal.Απάντησαν με τρίποντο του Ζούμπου και καλάθι του Βρεττού για το 35-44.Ο ασταμάτητος Σαγιάκος με 4 πόντους έγραψε το 39-44 με τον Βρεττό να σκοράρει για το 39-46.Με τρίποντο και 1/2 βολές ο Γρηγορόπουλος έκανε το 43-46.Ο Λουκρέζης από την γωνία σκόραρε το 43-48.Ο Σαγιάκος με λει απ για το 45-48. Η περίοδος τελείωσε 45-51 με τον  Ζούμπο να πετυχαίνει τρίποντο 4 δεύτερα πριν την λήξει του δεκαλέπτου.

Τέταρτη περίοδος 2 τρίποντα από Γκίκα και Σερέτη για το 45-57 για τους Miami Heal.Ο Σαγιάκος με γκολ φάουλ έκανε το 48-57.Ο Καμούζης σκόραρε το 48-59.Με 1/2 βολές του Χαραλαμπόπουλου και με καλάθι του Μανίνα το 51-59 για τους Remal.Ο Σερετής με σουτ και 1/2 βολές του Ζάβρα για το 51-62.Ο Σαγιάκος πέτυχε το 53-62.Με καλάθι ο Ρίζος έγραψε το 53-64 για τους Miami Heal.Ο Μανίνας με σουτ έκανε το 55-64.Με 1/2 βολές του Βρεττού και καλάθι του Ρίζου για το 55-67.Με 11-0 σερί 3 λεπτά πριν το τέλος οι Remal πλησίασε στον πόντο 66-67 με τον Σαγιάκο να βάζει 5 πόντους,τρίποντο ο Μανίνας ,καλάθι ο Γρηγορόπουλος και με 1/2 βολές του Κολοκούρα.Μοιραίος ο Κολοκούρας το λάθος του και ο Βρεττός έγραψε το τελικό 66-69.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Ζούμπος με 16 πόντους,6 ριμπάουντ,2 κλεψίματα και 2 κοψίματα,ο Ρίζος με 11 πόντους και 8 ριμπάουντ και ο Καμούζης με 10 πόντους,7 ριμπάουντ ,2 ασίστ και 2 κλεψίματα.
Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Σαγιάκος με 31 πόντους και 3 ριμπάουντ,ο Γρηγορόπουλος με 11 πόντους και 4 ριμπάουντ, ο Κολοκούρας με 6 πόντους ,14 ριμπάουντ,5 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 κοψίματα.