6.7%
65.0%
38.7%
18.5%

Οι Halia Mavericks επέστρεψαν στις νίκες διακόπτοντας το σερί 6 ηττών, επικρατώντας με 52-49 της Printfair μετά από ένα σκληρό ντέρμπι που κρίθηκε στο τελευταίο σουτ, με τον Συρογιαννούλη να είναι τρομερός, σκοράροντας 29 από τους 52 πόντους της ομάδας του!

Το παιχνίδι ξεκίνησε από Θάνο και Γιακουμή στο 0-4, με τον Συρογιαννούλη να απαντά και τον Γιακουμή να γράφει το 2-6. Ο Συρογιαννούλης με τον Αγγελιδέλη και τον Μανιό έτρεξαν ένα 12-0 για τους Halia Mavericks για να φέρουν την ομάδα τους στο 14-6, με τον Σωτηρίου να απαντά. Ο Αγγελιδέλης σκόραρε για το 16-8, με τον Σωτηρίου και τον Τσακίρη να κλείνουν το δεκάλεπτο στο 16-12. Στη 2η περίοδο ο Γιακουμής μείωσε σε 16-14, με τον Μανιό και τον Συρογιαννούλη να απαντούν για το 23-14 της ομάδας τους. Ο Θάνος μείωσε στους 6, αλλά ο Συρογιαννούλης απάντησε και πάλι, με τον Σωτηρίου και τον Θάνο να κλείνουν το ημίχρονο στο 26-21.

Στην επανάληψη ο Συρογιαννούλης σκόραρε για το 28-21, με τον Γιακουμή και τον Σωτηρίου να μειώνουν σε 28-26. Ο Συρογιαννούλης κράτησε την ομάδα του μπροστά, 31-26, με τον Αγγελωνίτη να βάζει τρίποντο για το 34-28 μετά την απάντηση του Σωτηρίου. Ο Παπαδόπουλος σκόραρε για το 34-30, με τον Συρογιαννούλη να απαντά ξανά πριν έρθει ο Ασημακόπουλος για το 36-32. Και πάλι ο Συρογιαννούλης ήταν εκεί για την ομάδα του για το 39-32, με τον Γιακουμή να κλείνει στο 40-34 το δεκάλεπτο και τον Θάνο να σκοράρει για το 40-36 στην 4η περίοδο. Ο Αγγελωνίτης απάντησε, αλλά ο Αγγελιδέλης με τον Τσακίρη έφεραν το ματς στο 42-40. Ο Μανιός σκόραρε για το 44-40, αλλά ο Γιακουμής με τον Σωτηρίου ήταν που ισοφάρισαν την αναμέτρηση για πρώτη φορά από το ξεκίνημά της σε 44-44. Δύο βολές του Συρογιαννούλη έγραψαν το 46-44, με τον Θάνο να ισοφαρίζει. Με 1:24 για το τέλος ο Αγγελιδέλης σκόραρε για το 47-46, με την Printfair να χάνει τρία σουτ με δύο ανανεώσεις στην επόμενη επίθεσή της και μαζί με αυτά και την ευκαιρία να προσπεράσει. Στα 29 δευτερόλεπτα ο Συρογιαννούλης πέτυχε το καλάθι που έκρινε το ματς, τρίποντο για το 50-46, φέρνοντας τις δύο ομάδες στις 2 κατοχές απόσταση. Ο Παπαδόπουλος μείωσε με τρίποντο στα 22 δευτερόλεπτα σε 50-49, αλλά στα 16 δευτερόλεπτα, από φάουλ, ο Συρογιαννούλης είχε 2/2 βολές για το 52-49 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα, αφού η Printfair αστόχησε σε τρίποντο στη συνέχεια.

Για τους νικητές ο Συρογιαννούλης είχε 29 πόντους, 8 ριμπάουντ και 3 τάπες, ο Μανιός 9 πόντους και 6 ασίστ και ο Αγγελιδέλης 7 πόντους και 7 ριμπάουντ. Για την Printfair ο Σωτηρίου είχε 12 πόντους, 12 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, ο Γιακουμής 12 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Θάνος 13 πόντους και 3 κλεψίματα.