29.4%
62.5%
36.7%
25.0%

Επιστροφή στις νίκες στην παράταση για τους Remal Madri 77-72 τους Ξεφτιλαιζερς.O Τυπάλδος Αχιλλέας με κλέψιμο ισοφάρισε 64-64(0:18) και τον Λεντζάκη να είναι άστοχος στο buzzer beater και παράταση. Μανίνας και  Κολοκούρας οι κορυφαίοι στην παράταση και η νίκη για τους Remal.MVP του αγώνα ο Σαγιάκος με 25 πόντους ,8 ριμπάουντ,4 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Πρώτο δεκάλεπτο και με σουτ ο Δεδούσης Δ για το 2-0.Ο Σαγιάκος με 4 πόντους για το 2-4. Ο Τυπάλδος Α. και ο Δεδούσης Δ.ύστερα από επιθετικά ριμπάουντ για το 6-4.Ο Πετράκης με τρίποντο για το 6-7.Ο Δεδούσης Δ και ο Τυπάλδος Α. για το 10-7 για τους Ξεφτιλαιζερς.Με σουτ ο Λεντζάκης για το 10-9.Με 2/2 βολές ο Χαραλαμπόπουλος Π. έγραψε το 12-9. Τρίποντο ο Μανίνας και καλάθι του Χαραλαμπόπουλου Γ το 12-14 για τους Remal.Το δεκάλεπτο τελείωσε 17-14 με 1/2 βολές του Δεδούσης Δ,2/2 βολές του  Τυπάλδου Α. και με καλάθι ο Χαραλαμπόπουλος Π.

Δεύτερο δεκάλεπτο 1/2 βολές ο Δεδούσης Δ για το 18-14.Ο Νυδριώτης σκόραρε το 18-16.Πάλι 1/2 βολές ο Δεδούσης Δ και γκολ φάουλ από τον Τσίτσο για το 22-19.Κολοκούρας με 5 πόντους και Σαγιάκος με 4 πόντους έγραψαν το 22-28.Ο Τσίτσος με 1/2 βολές για το 23-28 για τους Ξεφτιλαιζερς. Γρηγορόπουλος την ασίστ και το καλάθι ο Κολοκούρας για το 23-30.Το δεκάλεπτο τελείωσε 27-31 με καλάθια του Καζα και Στραβοσκούφη από τους Ξεφτιλαιζερς και 1/2 βολές του Κολοκούρα για τους Remal.

Τρίτο δεκάλεπτο ο Δεδούσης Δ από τους Ξεφτιλαιζερς και ο Σαγιάκος  από την Remal έγραψαν το 32-35.Γρηγορόπουλος,Σαγιάκος και Νυδριώτης έγραψαν το 32-41.Με 5 πόντους ο Δεδούσης Δ μείωσε 37-42.Με 2/2 βολές ο Κολοκούρας,επιθετικό ριμπάουντ και καλαθι του Σαγιάκου και 1-1 βολές ο Γρηγορόπουλος για το 38-47.Με δεξί λει-απ ο Δεδούσης Γ. μείωσε  40-47. Και τον Σαγιάκο να πετυχαίνει το 40-49.Το δεκάλεπτο τελείωσε 43-49,ασίστ του Χαραλαμπόπουλου Π και λει-απ του Τσίτσου και 1/2 βολές του  Δεδούσης Δ.

Τελευταίο δεκάλεπτο και οι Ξεφτιλαιζερς πέρασαν μπροστά 53-49 με λει-απ του  Δεδούσης Δ.,3 πόντους του Τυπάλδος Α,τρίποντο του Δεδούσης Γ. και με λει-απ του Τσίτσου.Ο Λεντζάκης μείωσε σε 53-51.Σουτ με ταμπλό από τον Τυπάλδος Α και το 55-51.Με 2/2 βολές του Μανίνα για το 55-53 για τους Remal.Με 2/2 βολές του Τσίτσου το 57-53 για τους Ξεφτιλαιζερς.Ισοπαλία 57-57 από τον Σαγιάκο.Ο Χαραλαμπόπουλος Π.έδωσε το προβάδισμα 59-57.Μανίνας και Σαγιάκος έγραψαν το 59-61.Ο Δεδούσης Δ με καλάθι και 1/2 βολές για το 62-61(1:20). Ο Γρηγορόπουλος με τρίποντο το 62-64(0:50). Το λάθος του Μανίνα,κλέψιμο του Τυπάλδου Αχιλλέα και παράταση 64-64.

Ξεκίνημα  στην παράταση με καλάθια από τον Κολοκούρα και του Μανίνα για το 64-68.Τρίποντο του Δεδούσης Δ μείωσε 67-68.Ο Μανίνας με τρίποντο από τα 9 μέτρα το 67-71για τους Remal.Ο Δεδούσης Δ 1/3 βολές για το 68-71.Σουτ  με ταμπλό ο Γρηγορόπουλος και ο Κολοκούρας με 2/2 βολές για το 68-75.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ το καλάθι και με 1/2 βολές ο Τσίτσος για το 71-75(1:05). Ο Γρηγορόπουλος με 1/2 βολές το 71-76(0:31).Ο Χαραλαμπόπουλος Π στις βολές 1/2 για το 71-76(0:31) Ο Κολοκούρας με 1/2 βολές έγραψε το τελικό 72-77(0:27). Ο Τυπάλδος Α ήταν άστοχος στα τρίποντα που επιχείρησε οι Remal Madri πανηγύρισαν την νίκη.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κολοκούρας με 18 πόντους ,10 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα, ο Μανίνας με 12 πόντους ,2 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Γρηγορόπουλος με 9 πόντους ,6 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Δεδούσης Δ με 29 πόντους,10 ριμπάουντ ,2 ασίστ και 2 κλεψίματα,ο Τυπάλδος Α με 13 πόντους ,9 ριμπάουντ ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο ,ο Τσίτσος με 13 πόντους ,11 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Χαραλαμπόπουλος Π με 8 πόντους ,21 ριμπάουντ (18-3) 1 κλέψιμο και 3 κοψίματα..