0%
0%
0%
0%

Mεγάλη νίκη για τους Bacardi Tel Aviv απέναντι στους Gademians. Οι νικητές ήταν μόλις 5 άτομα, όμως έδωσαν το 110% τους για 40 λεπτά και πήραν το ροζ φύλλο αγώνα.

Οι Gademians ξεκίνησαν με καλάθι του Παπαδόπουλου από ωραία πάσα του Παππά, όμως ο Κτιστάκης έκανε το 3-2 από τα 6.75. Μία βολή του Παπασγουρίδη και ένα καλάθι μετά από ωραία προσποίηση του Παπαδόπουλου έκαναν το 3-5 πριν αρχίσει το ρεσιτάλ των Bacardi Tel Aviv. Ένα σερί 13-0 ακολούθησε  που τα είχε όλα. Πρώτα ωραίο ποστ του Μουστακαλή, τρίποντο του Παναγιωτάκη, τρίποντο του Δενδρινού. Ο Κοζαδίνος έκανε το σκορ 16-7, το δεκάλεπτο έκλεισε όμως 21-7 μετά από ωραίο καλάθι του Μουστακαλή-ύστερα από πάσα του Δενδρινού.

Το 2ο δεκάλεπτο συνέχισε εξίσου καλά με σερί 7-0 για τους Bacardi Tel Aviv. Για αρχή ένα coast to coast του Δενδρινού και για τέλος ένα τρίποντο του Παναγιωτάκη. Ένα 6-0 για τους Gademians με πολύ ωραία συνεργασία  Παπασγουρίδη(ασίστ) και Αδαμόπουλου(ωραίο ντράιβ) κάνοντας το σκορ 28-13. Το 32-15 έγινε μετά από ωραία προσποίηση και καλάθι του Μουστακαλή και το ημίχρονο έληξε 38-16 μετά από αμφίδρομες βολές.

Η τρίτη περίοδος άρχισε με απίστευτο ντράιβ του Δενδρινού για το 40-16, λίγο αργότερα όμως ο Γαβάθογλου έμοιασε ανίκητος. Ξεκίνησε με ωραίο ντράιβ(42-20) και συνέχισε με τρίποντο και coast to coast(44-25). O Παναγιωτάκης ωστόσο σκόραρε από τα 6.75 και οι Μουστακλής- Δενδρινός έβαλαν από ένα δίποντο για να πάει το σκορ 51-25. Το δεκάλεπτο έληξε 51-29 με τον Κοζαδίνο να μοιράζει (στον Γαβάθολγου)και να σκοράρει.

Και ενώ το ματς έδειχνε να έχει τελειώσει η κούραση των Bacardi Tel Aviv έκανε την εμφάνισή της. Ο Παπασγουρίδης σκόραρε πρώτα με δύσκολο ποστ και αφού απάντησε ο Δενδρινός για το 53-31 οι Gademians έκαναν σερί 8-0. Δύο coast to coast του Γαβάθογλου και ένα καλάθι του Παπασγουρίδη μετά από baseball pass του Μπουτζαρέλη έβαλαν φωτιά στο παιχνίδι.  Όμως ο Μουστακαλής συνεργάστηκε δύο φορές με τον Παναγιωτάκη-πάσα- και με έμμεσο τρίποντο και δίποντο πήγε το σκορ στο 58-39. Ο Παπαδόπουλος έβαλε ένα δίποντο όμως η τάπα του Κτιστάκη και το καλάθι του Μουστακαλή έδειξαν και πάλι ότι οι Bacardi Tel Aviv άντεχαν. Παρόλα αυτά ο Παπαδόπουλος έβαλε 2 τρίποντα και 2 βολές πηγαίνοντας το ματς στο 60-49 και ο Γαβάθογλου προσέθεσε ένα δίποντο για το 60-51. Ο Κτιστάκης όμως σκόραρε και μοίρασε -ασίστ πίσω από την πλάτη στον Δενδρινό- για το 64-51. Από ένα τρίποντο η κάθε ομάδα-Αδαμόπουλος, Γυρούκης- για να λήξει το ματς 67-54.

Από τους  Gademians ξεχώρισε ο Παπαδόπουλος με 23 πόντους και 10 ριμπάουντς, ενώ οι νικητές είχαν τον Μουστακαλή με 19 πόντους, Δενδρινό 17, Κτιστάκη 15 και 11 ριμπάουντς, Παναγιωτάκη 13 πόντους 13 ριμπάουντς. MVP είναι δύσκολο να βρεθεί όπως καταλαβαίνετε.