12.0%
57.1%
20.0%
26.1%

Οι Vintage Hoopers ηταν νικητές κόντρα στους Μπάσχετους με 48-42 σε ένα ματς που ήταν πολύ δυνατό από την αρχή ως το τέλος. MVP του αγώνα ήταν ο Γεράσιμος Μέης με 12 πόντους, 11 ριμπάουντ και 1 τάπα.

Στην πρώτη περίοδο οι Vintage Hoopers πήγαν να χτίσουν μια διαφορά όμως οι Μπάσχετοι αντεδρασαν. Ο Καπάτος έγραψε το 2-0, ο Καραγιώργης ισοφάρισε και τότε άρχισαν οι Hoopers να πυροβολούν. Έτρεξαν ένα 7-0 με τους Μανδρανή, Καρίνο και Μέη και έγραψαν το 9-2. Χατζηθανος και Μίχος μειωσαν σε 9-6, όμως ο Καρίνος έγραψε ακόμη ένα τρίποντο για το 12-6. Ο Καραγιώργης μείωσε σε 12-8, όμως ο Μέης ανέβασε και πάλι στους 6 τη διαφορά (14-8). Το τελικό 14-11 της περιόδου το έγραψε ο Κάνδηλας.

Στην δεύτερη περίοδο οι δύο ομάδες συνέχισαν να πηγαίνουν πόντο πόντο και να βασίζονται κυρίως στην front line τους. Ο Μέης έγραψε το 16-11. Ο Κεζέπης απάντησε για το 16-13, όμως ξανά ο Μέης θα βάλει μια βολή και θα γράψει το 17-13. Μια βολή έβαλε και ο Μίχος για το 17-14 και μια βολή έβαλε και ο Γεράνιος για το 18-14,με τον Καρίνο να βάζει και ένα τρίποντο λίγο μετά για το 21-14. Χατζηθανος και Μίχος μειωσαν σε 21-18, με τον Μέη να δίνει ξανά προβάδισμα δύο κατοχων στην ομάδα του βάζοντας 2/2 βολές (23-18). Χατζηθανος και Μίχος έτρεξαν ένα 0-4 μέχρι το τέλος του ημιχρόνου και έγραψαν το τελικό 23-22.

Η τρίτη περίοδος ήταν η χειρότερη επιθετικά και για τις δύο ομάδες. Ο Μασοκώστας έγραψε το 25-22,μσ τον Μίχο να απαντάει για το 25-24. Ο Μέης έβαλε τρεις πόντους για το 28-24, όμως ο Κάνδηλας απάντησε άμεσα και μείωσε στους 2(28-26). Ο Μασοκώστας και πάλι, αυτή τη φορά με τρίποντο, σημείωσε το 31-26, όμως οι Μίχος και Κεζέπης έβαλαν συνδυαστικα τρεις πόντους και μειωσαν σε 31-29. Ο Καπάτος σημείωσε το 33-29, με τον Κεζέπη να βάζει μια βολή λίγο αργότερα και να μας δίνει το τελικό 33-30 της περιόδου.

Στην τελευταία περίοδο οι Vintage Hoopers πήραν μια διαφορά που τους έφτασε μέχρι και στο +8. Οι Μπάσχετοι έκαναν την αντεπίθεση τους όμως οι πρωτοπόροι έμειναν ψυχραιμοι και πήραν το ματς. Η περίοδος ξεκίνησε με 6-1(39-31). Το σερί το έτρεξαν οι Καρίνος, Μανδρανής και Μέης. Ο Κάνδηλας με 5 δικούς του πόντους μείωσε σε 39-36 .Ξανα προβάδισμα δύο κατοχων για τους Hoopers με το σκορ να λέει 41-36, όμως ο Μίχος απάντησε άμεσα για το 41-38. Ο Καρίνος με. Μια βολή σημείωσε το 42-38, με τον Αποστολόπουλο να μειώνει άμεσα σε 42-40. Ο Μανδρανής σημείωσε το 45-40. Η απάντηση ήρθε και πάλι από τον Αποστολόπουλο για το 45-42 με 1.16 να μένει. Από εκείνο το σημείο και έπειτα οι Μπάσχετοι δεν σκοραραν ξανά. Με τους Καρίνο και Μανδρανή οι Vintage Hoopers έγραψαν το τελικό 48-42 του αγώνα.

Πέρα από τον Μέη, για τους Vintage Hoopers πολύ καλό ματς έκαναν και οι Καρίνος και Μανδρανής. Για τους Μπάσχετους καλοί ήταν οι Μίχος και Κάνδηλας.