15.4%
40.0%
33.3%
3.8%

Οι Buzzer βγείτερ ήταν ανταγωνιστικοί για περίπου δυόμισι δεκάλεπτα, μετά ξεμειναν από ανάσες και αυτό το εκμεταλλευτηκαν οι Anonymous για να πάρουν τη νίκη με 47-34. MVP του αγώνα ήταν ο Χάρης Μαλαθούνης με 13 πόντους, 8 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 5 κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο οι Anonymous μπήκαν πιο δυνατά, αλλά ο Τανός δεν τους επέτρεψε να χτίσουν κάτι. Πουλάκος και Μαλαθούνης έκαναν ένα 4-0 στην αρχή, με τον Σεπέτη να μειώνει σε 4-2. Ο Δάσκαλος ανέβασε και πάλι στους 4 με το σκορ να γράφει 6-2, όμως ο Παράβας μείωσε σε 6-4. Μαλαθούνης και Καπέλης έκαναν ένα 4-0 και σημείωσαν το 10-4, όμως ο Τανός έτρεξε ένα 0-5 για τους Buzzer Βγείτερ και μείωσε σε 10-9 πολύ γρήγορα, ενώ ήρθαν και οι Νάστας και Γαλανάς για να γράψουν ακόμη 4 πόντους και να σημειωσουν το 9-13. Το προβάδισμα όμως τελικά το πήραν πίσω πριν τελειώσει η περίοδος οι Anonymous με τους Μαλαθούνη και Πουλάκο να γράφουν το 14-13.

Στην δεύτερη περίοδο οι δύο ομάδες ήταν πολύ αστοχες με αποτέλεσμα να κλείσουμε ημίχρονο με πολύ χαμηλό σκορ. Οι Anonymous μπήκαν στο δεκάλεπτο με ένα 6-0 σερί από τους Μαλαθουνη και Καπέλη για το 20-13. Τα πράγματα τα μάζεψε ο Γαλανάς με ένα γκολ φάουλ για το 20-16. Ο Κωνσταντινιδης σημείωσε το 22-16, όμως οι Buzzer Βγείτερ έκαναν ένα 0-4 μέχρι το τέλος του ημιχρόνου για να κλείσουμε με 22-20.

Η διακοπή μάλλον έκανε κακό στους Buzzer Βγείτερ, καθώς μπήκαν στη τρίτη περίοδο πολύ μουδιασμένοι. Ο Τανός ισοφάρισε σε 22-22,με τον Δάσκαλο όμως να δίνει ξανά προβάδισμα στους Anonymous λίγο μετά με 24-22. Ο Νάστας θα ισοφαρίσει ξανά το ματς σε 24-24, όμως ο Δάσκαλος θα δώσει και πάλι προβάδισμα δύο πόντων (26-24). Ο Νάστας μείωσε σε 26-25 με μια βολή. Σε εκείνο το σημείο και μέχρι το τέλος του δεκαλέπτου οι Anonymous έτρεξαν ένα 8-0 με τους Καπέλη, Κωνσταντινίδη, Μαλαθουνη και Δρόσο. Πήγαν το σκορ στο 34-25 και ουσιαστικά σκότωσαν τους Buzzer Βγείτερ που είχαν κατέβει με μόλις 6 άτομα.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ένα μικρό σερί στην αρχή πήγε τη διαφορά σε διψηφιο υπέρ των Anonymous και έκανε ουσιαστικά τη συνέχεια να είναι απλή διαδικασία. Μαλαθουνης και Δρόσος έγραψαν το 38-25. Τανός και Νάστας μειωσαν σε 38-30, όμως δεν μπόρεσαν να απειλησουν παραπάνω. Ένα 6-2 σερί έτρεξαν οι Anonymous και ανέβασαν τη διαφορά στους 12(44-32), με τον Γαλανά να βάζει δύο πόντους σε έναν αιφνιδιασμό και να σημειώνει το 44-34. Το τελικό 47-34 που έδωσε τη νίκη στους Anonymous το σημείωσε ο Δάσκαλος με ένα καλάθι και φάουλ.

Πέρα από τον Μαλαθουνη, καλή εμφάνιση έκαναν και οι Δάσκαλος και Καπέλης. Για τους Βγείτερ οι Τανός, Γαλανάς και Νάστας ήταν καλοί όσο είχαν ανάσες.