22.2%
33.3%
44.3%
0.0%

Δύσκολη νίκη για τους Halia Mavericks. 64-60 τους The Saints.Με τρίποντο ο Μανιός 4:23 πριν το τέλος έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του 51-49 και το κράτησε μέχρι τέλους. MVP του αγώνα ο Συρογιαννούλης με 29 πόντους,11 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψιματα.
Το δεκάλεπτο ξεκίνησε με τρίποντο ο Αγγελωνίτης Παναγιώτη για το 3-0.Ο Δαγκλής και ο Μαλινδρέτος με σουτ έκαναν το 3-4.Με λει-απ ο Συρογιαννούλης σκόραρε το 5-4 για τους Halia Mavericks.Με λει-απ  και ο Μαλινδρέτος το 5-6 για τους The Saints.Με γκολ φάουλ ο Αγγελωνίτης Π. και με σουτ από τα 6 μέτρα του Συρογιαννούλη για το 10-6.Ο Δαγκλής με σουτ μείωσε σε 10-8.Με τρίποντο ο Αγγελωνίτης Π. ,σουτ με ταμπλό ο Μανιός και με σουτ από το Hihg post ο Συρογιαννούλης για το 17-8.Ο Βαρλάμης με γκολ φάουλ έκανε το 17-11.Ο Συρογιαννούλης με 3 πόντους έγραψε το 20-11.Το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε 20-13 με λει-απ ο Δαγκλής.
Δεύτερο δεκάλεπτο και 1/2 βολές του Κωστάκη το 20-14 για τους The Saints.Ο Κυριαζόπουλος με 5 πόντους έγραψε το 25-14 για τους Halia Mavericks.Ο Δαγκλής με λει-απ και ο Μάρκου με σουτ για το 25-18.Ο Αγγελωνίτης Π. με σουτ από τα 7 μέτρα για το 27-18.Ο Τσατσαρούνος με 4 πόντους και με σουτ ο Δαγκλής για το 27-24..Η περίοδος τελείωσε 31-24 με 4 πόντους, ο κορυφαίος του ματς Συρογιαννούλης .
Τρίτο δεκάλεπτο κλέψιμο του Συρογιαννούλη και το καλάθι ο Μανιός για το 33-24. Με σουτ από την γωνία ο Μαλινδρέτος μείωσε 33-26 για τους The Saints . Ασίστ ο Κληρονόμος, το τρίποντο ο Αγγελωνίτης Π. και σουτ με ταμπλό ο Μανιός έγραψαν το 38-26 για τους Halia Mavericks.Χωρίς καλάθι για (7:51) οι Halia και με σερί 0-14 οι The Saints έκλεισαν το δεκάλεπτο 38-40.Ύστερα από επιθετικά ριμπάουντ  Μαλινδρέτος και Κοντόπουλος σκόραραν,  με λει-απ ο Καραγιάννης και τους 6 τελευταίους πόντους ο Δαγκλής.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Δαγκλής με σουτ για το 38-42.Σερί 10-0 για τους Halia Mavericks και το σκορ έγινε 48-42 με 6 πόντους του Συρογιαννούλη και 4 πόντους του Κυριαζόπουλου.Οι The Saints δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και 4:30 πριν το τέλος πέρασαν μπροστά 48-49 με 4 πόντους του Καλογερόπουλου ,με σουτ ο Μαλινδρέτος και 1/2 βολές ο Δαγκλής.Ο Μανιός με τρίποντο το προβάδισμα 51-49.Για να ισοφαρίσει ύστερα από ασίστ του Βαρλάμη ο Δαγκλής 51-51.Με 1/2 βολές και τρίποντο του Συρογιαννούλη το 55-51 για τους Halia.Άλλο ένα καλάθι από τον Δαγκλή για το 55-53.Με 4 πόντους ο Συρογιαννούλη έγραψε το 59-53(1:18). Μείωσε ο Καλογερόπουλος με σουτ.Ο Αγγελωνίτης Π. με 2/2 βολές για το 61-55(0:53). Με λει-απ ο Τσατσαρούνος για το 61-57(0:26). Στις βολές σειρά πήρε ο Μανιός με 1/2 για το 62-57.Ο Δαγκλής με 1/2 βολές για το 62-58(0:14). Ο Συρογιαννούλης με 2/2 βολές κλείδωσε την νίκη 64-58(0:13) . Με τον Τσατσαρούνο να γράφει το τελικό 64-60.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Αγγελωνίτης Π με 16 πόντους,3 ριμπάουντ 1 ασίστ και 1 κλέψιμο, ο Μανιός με 10 πόντους,7 ριμπάουντ ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Κυριαζόπουλος με 9 πόντους και 6 ριμπάουντ.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Δαγκλής με 24 πόντους,7 ριμπάουντ και 2 ασίστ,ο Μαλινδρέτος με 10 πόντους και 5 ριμπάουντ,ο Βαρλάμης με 5 πόντους ,7 ριμπάουντ και 4 ασίστ ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο και ο Μαρκου με 2 πόντους 9 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο.