13.3%
35.3%
28.6%
26.1%

Την 4η νίκη  στον Α΄όμιλο τις Rising league πέτυχαν οι Μπιρι-Μπιρι απέναντι στην Νίκαια 34-52 .Καταστροφικό το δεύτερο δεκάλεπτο για την Νίκαια 2-18 το σκορ δεκαλέπτου, με τους Μπιρι-Μπιρι να παίρνουν μια εύκολη νίκη.MVP  του αγώνα Καλάκος με 6 πόντους ,15 ριμπάουντ(9-6),4 ασίστ και 2 κλεψίματα.
Πρώτο δεκάλεπτο 0-6 για τους Μπιρι-Μπιρι 3 πόντους ο Ευαγγελίδης ,με hook ο Μανιάτης και 1/2 βολές ο Καλάκος.Με λει-απ ο Χατζηαντωνίου και με σουτ από την γωνία ο Κοτσοβόλης για το 4-6.Με 1/2 βολές του Καλάκου το 4-7 για τους Μπιρι-Μπιρι. Ο Κοτσοβόλης με 4 πόντους έγραψε το 8-7 για την Νίκαια .Με λει-απ ο Μανιάτης και από το low post ο Ευαγγελίδης για το 8-11.Ο Σιμιντζής και ο Κοτσοβόλης με 1/2 βολές για το 10-11 που ήταν και σκορ δεκαλέπτου.
Δεύτερο δεκάλεπτο ,κακό για την Νίκαια μόνο 2 πόντους και με 8 λάθη ,0-12 σερί 10-23 με τον Ευαγγελίδη να βάζει 11 πόντους και ο Καλάκος 1/2 βολές, να μειώνει  ο Σιμιντζής με 2/2 βολές 12-23.Το δεκάλεπτο τελείωσε  12-29 με τρίποντα του Χαραλαμπόπουλου και του Μικράκη .
Τρίτο δεκάλεπτο ασίστ του Μικράκη και με λει-απ ο Ευαγγελίδης για το 12-31.Ασίστ του Χατζηαντωνίου και λει-απ του Κοτσοβόλη το 14-31 για την Νίκαια.Κάτω από την ρακέτα ο Μικράκης έγραψε το 14-33 για τους Μπιρι-Μπιρι.Ο Κοτσοβόλης με σουτ και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε και έγραψε το 18-35. Ο Χαραλάμπους με καλάθι και 2/3 βολές  και με τρίποντο ο Καλάκος έγραψαν το 18-40.Με λει-απ ,τρίποντο  και 2/2 βολές ο Χατζηαντωνίου έκανε το 25-40.Το δεκάλεπτο τελείωσε 25-42 με ασίστ του Μανιάτη και καλάθι με ταμπλό του Χαραλαμπόπουλου.
Τελευταίο δεκάλεπτο και το σκορ έγινε 25-49 με τρίποντο ο Σαγιάς,κλέψιμο και  λει-απ ο Μανιάτης και με σουτ ο Παπανδρέου για τους Μπιρι-Μπιρι.Με σερί 9-0 μείωσε η Νίκαια 34-49  με  καλάθι λει-απ και τρίποντο του Σιμιντζή ,ασίστ του Χατζηαντωνίου και το καλάθι ο Κοτσοβόλης και με 2/2 βολές του Χατζηαντωνίου.Το παιχνίδι τελείωσε 34-52 ύστερα από ασίστ του Καλάκου και τρίποντο του Μικράκη.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο 18 πόντους ,5 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα, ο Μικράκης με 8 πόντους, 5 ριμπάουντ,1 ασίστ και 4 κλεψίματα και ο Χαραλαμπόπουλος με 9 πόντους 3 ριμπάουντ,2 ασίστ και 2 κλεψίματα.
Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Κοτσοβόλης με 15 πόντους,21 ριμπάουντ(13-8),1 ασίστ και 1 κλέψιμο,ο Χατζηαντωνίου με 11 πόντους ,5 ριμπάουντ,4 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Σιμιντζής με 8 πόντους ,1 ριμπάουντ και 2 ασίστ.