25.0%
40.0%
41.3%
30.0%

Την 6η σερί νίκη του κατέκτησε ο Αστέρας Ευελπίδων 64-53 τους Laser Derm,που τους βύθισε στην 7η θέση του ομίλου με την 3η συνεχόμενη ήττα τους.MVP του αγώνα ο Μαγκώνης Θανάσης με 27 πόντους,17 ριμπάουντ(9-8) ,1 ασίστ ,7 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με ένα παράδοξο, το τζάμπολ κέρδισε ο Αστέρας και ο Ανδρεόπουλος πέτυχε το αυτοκαλάθι και  το 0-2. Ο Φιλιππόπουλος με 1/2 βολές και ο Νεαμονιτός (π)με 6 πόντους έγραψαν το 0-9.Το κλέψιμο και το λει-απ ο Μαγκώνης Βασίλης,γκολ φάουλ από τον Μαγκώνη Θανάση για το 5-9 . Η ασίστ του Μακεδόνα και το καλάθι ο Νεαμονιτός (κ)για το 5-11. Με σερί 11-0 το δεκάλεπτο τελείωσε 16-11 με 4 πόντους του Ψαράκη ,5 πόντους του Μαγκώνη Θανάση,και με σουτ από την γωνία ο Μαγκώνης Β.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Νεαμονιτός(π) με σουτ έκανε το 16-13.Νέο σερί 9-0 για τον Αστέρα το 25-13 με 4 πόντους από τον Μαγκώνη Θ. και 5 πόντους του Χαρτοκόλλη .Ο Καψοκόλλης με 1/2 βολές έκανε το 25-14 για τους Laser Derm.Ασίστ ο Τσιτσιπής και το καλάθι ο Μαγκώνης Β. για το 27-14.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Καψοκόλλης έκανε το 27-16.Τρίποντο του Χαρτοκόλλη και το σκορ έγινε 30-16.Με Hook ο Νεαμονιτός (κ) και με 1/2 βολές του Καψοκόλλη για το 30-19.Ένα τρίποντο και ένα δίποντο του Χαρτοκόλλη έγραψε το 35-19.Το δεκάλεπτο τελείωσε με τρίποντο ο Νεαμονιτός (π) για το 35-22.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Νεαμονιτός (π) με λει-απ έκανε το 35-24. Με 2/2 βολές του Χαρτοκόλλη το 37-24 για τον Αστέρα.Με Γκολ φάουλ από τον Νεαμονιτό (π), μείωσε σε 37-27.Βολές για τον Χαρτοκόλλη 1/2  για το 38-27.Ο  Καψοκόλης με σουτ έκανε το 38-29.Ο Μαγκώνης Θ με 1/2 βολές το 39-29. Το μπάσιμο και το λει-απ του Νεαμονιτού(π) για το 39-31.Με λει-απ ο Μαγκώνης Β και με 2/4 βολές του Μαγκώνης Θ. για το 43-31.Ο Καψοκόλης μείωσε σε 43-33 για τους Laser Derm.Το δεκάλεπτο τελείωσε 53-33 με 10 -0 σερί με τρίποντο του Χαρτοκόλη ,1/2 βολές του Μαγκώνης Β,λει-απ του Μαγκώνης Θ.και 4 πόντους του Ανδρεόπουλου.

Τελευταίο δεκάλεπτο και τρίποντο του Νεαμονιτού(π) και το coast to coast του Καψοκόλη για το 53-38.Με καλάθι του Μαγκώνης Β και με γκολ φάουλ  ο Ανδρεόπουλος για το 58-38.Ο Καψοκόλης με τρίποντο και με δίποντο μείωσε σε 58-43 για τους Laser Derm.Απάντησε και ο Μαγκώνης Θ με τρίποντο για το 61-43.Ο Φιλιππόπουλος με 4 πόντους ο Νεαμονιτός (π) με λει-απ και ο Νεαμονιτός(κ) με σουτ από την γωνία για το 61-51.Ο Μαγκώνης Θ με 1/2 βολές έκανε το 62-51.Κλέψιμο και το καλάθι ο Νεαμονιτός (π) για το 62-53.Και το παιχνίδι τελείωσε με σουτ στην εκπνοή ο Μαγκώνης Θ για το 64-53.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Χαρτοκόλλης με 19 πόντους,2 ριμπάουντ,2 ασίστ,3 κλεψίματα και 1 κόψιμο ,ο Μαγκώνης Β με 11 πόντους,3 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα και ο Ανδρεόπουλος με 7 πόντους ,7 ριμπάουντ,1 ασίστ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Νεαμονιτός (π) με 25 πόντους ,11 ριμπάουντ,1 ασίστ ,6 κλεψίματα και 2 κοψίματα ,ο Καψοκόλης με 15 πόντους ,6 ριμπάουντ,1 ασίστ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Νεαμονιτός (κ) με 8 πόντους ,4 ριμπάουντ και 1 ασίστ.