15.0%
60.9%
28.6%
27.8%

Οι Πασατέμπο Kings κέρδισαν με 49-53 τα Χαμένα Ταλέντα για να ανέβουν στο 5-4 στη Silver παίζοντας τρομερή άμυνα και στα 40 λεπτά του αγώνα, με τον Κορνελάκη μεγάλο πρωταγωνιστή και τον Μπάκα με τον Παπαϊωάννου και τον Γρηγορακάκη να ακολουθούν για το 3ο συνεχόμενο ροζ φύλλο της ομάδας τους!

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ καλύτερα για τα Χαμένα Ταλέντα, ο Πενταγιώτης με τον Αντύπα τα έφεραν στο 6-0, για να απαντήσει ο Κορνελάκης, αλλά να έρθουν ο Αντύπας με τον Μπίλλη για το 10-4. Ο Βλάχος μείωσε σε 10-7, για να απαντήσει ο Κόλλιας από τις βολές. Ο Κορνελάκης μείωσε στο σουτ, με τον Μπίλλη να σκοράρει κι αυτός από τη γραμμή, 14-9. Από εκεί και πέρα οι Πασατέμπο Kings έτρεξαν ένα μεγάλο σερί 2-15 για να πάρουν το προβάδισμα και να μην το χάσουν ξανά σε όλο το ματς. Ο Βλάχος με τον Μπάκα έφεραν το ματς στο 14-13, για να γράψει τρίποντο ο Παπαϊωάννου για το 14-16. Ο Κόλλιας ισοφάρισε στο τέλος του δεκαλέπτου, αλλά ο Παπαϊωάννου συνέχισε με 5 ακόμα μαζεμένους πόντους στο 2ο δεκάλεπτο για το 16-21, με τον Κορνελάκη να γράφει τρίποντο για το 16-24 της ομάδας του. Ο Μπίλλης με τον Πενταγιώτη μείωσαν σε 19-24, για να έρθει ο Παπαϊωάννου να βάλει τον 10ο του πόντο για το 19-26. Ο Αντύπας με τρίποντο μείωσε σε 22-26, με τον Κορνελάκη να απαντά από τη γραμμή και τον Γρηγορακάκη να φέρνει το ματς στο 23-31. Ξανά τρίποντο για τον Αντύπα και 26-31, με το ημίχρονο να κλείνει με βολές από τον Οικονομόπουλο και τον Μπάκα στο 26-33 για τους Πασατέμπο Kings.

Στην επανάληψη ο Μπάκας με τον Οικονομόπουλο μπήκαν ξανά με σκορ για το 26-36 και το +10 της ομάδας τους. Ο Κόλλιας μείωσε με καλάθι και φάουλ, ο Γρηγορακάκης απάντησε, αλλά ο Μπίλλης έφερε το ματς στο 31-38. Τρίποντο από τον Κορνελάκη για το 31-41, με τον Βασιλείου να μειώνει σε 34-41, αλλά τον Μπάκα με τον Κορνελάκη να φέρνουν και πάλι στους 10 το ματς, 34-44. Ο Μπίλλης με 4 μαζεμένους πόντους έκλεισε το δεκάλεπτο στο 38-44, αλλά ο Κορνελάκης μπήκε με 5 πόντους στο πρώτο λεπτό της 4ης περιόδου για το 38-49 της ομάδας του. Στη συνέχεια οι Πασατέμπο Kings εγκλωβίστηκαν εντελώς και τα Χαμένα Ταλέντα, αν και δυσκολεύονταν στην επίθεση, κατάφεραν να ψαλιδίσουν τη διαφορά. Ο Πενταγιώτης έβαλε τρίποντο και ο Δρακόπουλος 2/2 βολές, για να έρθει ο Βασιλείου για το 45-49 περίπου στο δίλεπτο. Ο Μπάκας έλυσε τον Γόρδιο δεσμό για την ομάδα του μετά από περισσότερα από 7 λεπτά για το 45-51, με τον Μπίλλη στο λεπτό να μειώνει με βολές σε 47-51. Από μία άστοχη επίθεση για κάθε ομάδα, με τα Χαμένα Ταλέντα να προσπαθούν να σταματήσουν το χρόνο, αλλά να χρειάζονται 4 φάουλ για να στείλουν στις βολές τους Πασατέμπο Kings που κέρδισαν έτσι 15 δευτερόλεπτα. Ο Κορνελάκης έγραψε το 47-52 από τη γραμμή, ο Κόλλιας στα 4 δευτερόλεπτα μείωσε σε 49-52, ο Μπάκας κέρδισε αμέσως φάουλ, είχε 1/2 βολές και σφράγισε τη νίκη της ομάδας του, 49-53.

Για τους νικητές ο Κορνελάκης είχε 20 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Παπαϊωάννου 10 πόντους, 4 ασίστ, ο Μπάκας 9 πόντους, 8 ριμπάουντ, ο Γρηγορακάκης 8 πόντους, 6 κλεψίματα. Για τα Χαμένα Ταλέντα ο Μπίλλης είχε 14 πόντους, ο Αντύπας 12 πόντους με 4 ριμπάουντ και ο Κόλλιας 10 πόντους.