3.6%
38.1%
26.3%
19.4%

Σε ένα ματς που είχαν τον έλεγχο στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα, οι Coffeewaukee Bugs κέρδισαν τους Ατάλαντους με 46-35. MVP του αγώνα ήταν ο Γιώργος Τσομπάνογλου με 13 πόντους, 9 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Από την πρώτη κιόλας περίοδο οι Coffeewaukee Bugs κατάφεραν να πάρουν μια μικρή διαφορά και να χτισουν πάνω της. Ο Καπερώνης έγραψε το 2-0. Ακολούθησε ένα 0-6 από τους Αθανασάκο και Σουβλέρη για το 2-6. Η αντίδραση των Coffeewaukee Bugs ήταν εξαιρετική. Σημείωσαν ένα 12-0 με τους Μέξη, Γεωργίνη, Τσομπάνογλου και Σαραντόπουλο και σημείωσαν το 14-6. Το τελικό 14-8 της περιόδου το έγραψε ο Αθανασάκος.

Στην δεύτερη περίοδο ο καλός ρυθμός σε επίθεση και άμυνα συνεχίστηκε από τους Coffeewaukee Bugs με αποτέλεσμα η διαφορά να φτάσει διψηφιο αριθμό. Ο Μέξης έγραψε το 16-8, ο Ξυγκάκης όμως απάντησε σημειώνοντας το 16-11. Σαραντόπουλος και Καπερώνης έγραψαν το 19-11, όμως ο Διαμαντόπουλος έβαλε μια βολή και έγραψε το 19-12. Πετρέλλης και Σαραντόπουλος έγραψαν από ένα τρίποντο για τι 25-12,ομως ο Σουβλέρης απάντησε για το 25-15. Ο Πετρέλλης έγραψε άλλους δύο πόντους για το 27-15, για να σημειώσει το τελικό 27-16 του ημιχρόνου ο Αθανασάκος με μια βολή.

Η τρίτη περίοδος ήταν χαμηλή σε σκορ, με τους Coffeewaukee Bugs να κάνουν καλή διαχείριση και να κρατούν το άνετο προβάδισμα τους. Διαμαντόπουλος και Νταλλας έγραψαν το 27-19, όμως ο Τσομπάνογλου έδωσε λύση και ανέβασε σε 29-19. Ένα 0-4 από Αρκολάκη και Μεντζέλο έριξε τη διαφορά στους 6(29-23), όμως ο Πετρέλλης σε εκείνο το σημείο έβαλε δύο συνεχόμενα τρίποντα και ανέβασε στους 12(35-23). Ο Σουβλέρης μείωσε σε 35-25 και ο Τσομπάνογλου έγραψε το τελικό 36-25 της περιόδου με μια βολή.

Στην τελευταία περίοδο οι Ατάλαντοι προσπάθησαν να πιέσουν, όμως δεν κατάφεραν να κάνουν κάτι καλύτερο από το να ρίξουν τη διαφορά μέχρι τους 7, με αποτέλεσμα οι Coffeewaukee Bugs να φτάσουν στη νίκη με σχετική άνεση. Ο Αθανασάκος έγραψε το 36-26, ο Αντωνίου όμως απάντησε με μια βολή για το 37-26. Ξανά ο Αθανασάκος έβαλε δύο πόντους και σημείωσε το 37-28, με τον Πετρέλλη να απαντάει και να ανεβάζει πάλι στους 11(39-28). Σουβλέρης και Αθανασάκος μειωσαν στους 7 με ένα 0-4(39-32),με τον Βελαέτη να σπάει το σερί τους και να γράφει το 40-32 με μια βολή. Μια ευστοχη βολή και από τον Σουβλέρη είχαμε λίγο μετά για το 40-33, όμως σε εκείνο το σημείο ο Τσομπάνογλου και ο Μέξης έκαναν ένα 6-0, σημείωσαν το 46-33 και καθάρισαν το παιχνίδι. Το τελικό 46-35 του αγώνα σημειώθηκε από τον Διαμαντόπουλο.

Πέρα από τον Τσομπάνογλου, πολύ καλη εμφάνιση έκαναν και οι Πετρέλλης και Σαραντόπουλος. Για τους Ατάλαντους οι Σουβλέρης και Αθανασάκος ήταν αυτοί που ξεχώρισαν.